YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan CHP'li Aylin Nazlıaka'ya sert tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın ölümün dans ederek protesto eden CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka'ya çok sert tepki gösterdi.
Erdoğan'dan CHP'li Aylin Nazlıaka'ya sert tepki
16 Şubat 2015 / 14:20 Güncelleme: 16 Şubat 2015 / 14:32

Erdoğan, "Otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştılar. Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kendi insanının değerlerine, kültürüne o kadar uzaklar ki geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunum bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor, bu anlama gelir" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Kadına şiddet Allah'ın emanetine ihanettir

Kadını zayıf görerek, kadını korunmamız görerek, kadını aciz görerek ona şiddet uygulayan her kim olursa olsun alçaktır, zavallıdır. Kadına şiddet uygulamak, Allah'ın emanetine ihanet etmektir.

Özgecan'ın başına gelen hepimizim kızının başına gelebilirdi

Özellikle karar mekanizmalarının büyük çoğunluğunu oluşturan beyefendilere sesleniyorum: Bu olay (Özgecan'ın öldürülmesi), hepimizin kızının başına gelebilirdi. Bu konuyu bu hassasiyetle sizler, bizler sahiplenmedikçe gerçek bir iyileşme mümkün olmayacaktır.

Oturarak başarı sağlanabilir mi?

(Çalışan, koşturan, terleyen bir Cumhurbaşkanı olacağım) dediğim zaman birileri buna karşı çıkıyor. Oturarak başarı sağlanabilir mi? Elbette çalışacağız, elbette koşturacağız, elbette terleyeceğiz. Oturdukları yerden siyaset yapmaya, oturdukları yerden muhalefet yapmaya alışmış olanlar, bizim tavrımızı yargılıyorlar. Halbuki asıl eleştirilmesi, asıl garip karşılanması gereken onların durumu. Proje desen, proje yok. Vizyon desen, vizyon yok. Hayal desen, o bile yok. Çalışma, gayret zaten hiç yok. O zaman bu millet sana niye ülkeyi teslim etsin, niye geleceğini emanet etsin.

Mazluma sahip çıkmak için 'One Minute' dedik

Davos'ta one minute dediysek bundan dolayı dedik. Sadece İsrail'e değil, dünyadaki tüm mazlumlara sahip çıkma adına bunu yaptık. Amerika'da evlerinin içinde alçakça katledilen Suriye Türkmeni kardeşlerimiz için Sayın Obama'ya neredesin başkan derken, aslında tüm dünyanın vicdanına sesleniyorduk, derdimiz buydu.

 

14:53
 // yılmaz
Reis sen bizim vicdanımızın sesisin mazlumların çığlığı sın Allah yar ve yardımcımız olsun...
16 Şubat 2015 14:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler