YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan BMGK'da FETÖ uyarısı: Çok geç olabilir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BMGK'daki konuşmasında Avrupa ülkelerini FETÖ'ye karşı uyararak, "Bizim yaşadığımız tecrübeyle sabittir ki FETÖ ile bu aşamada mücadele etmezseniz yarın çok geç olabilir" ifadelerini kullandı.
Erdoğan'dan BMGK'da FETÖ uyarısı: Çok geç olabilir
21 Eylül 2016 / 02:48 Güncelleme: 21 Eylül 2016 / 09:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda, ülkeleri Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı uyardı. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklamaları:

"FETÖ ile mücadele etmezseniz yarın çok geç olabilir"

FETÖ'nün darbe girişimine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Unutulmasın ki Türkiye'deki darbe girişimi aynı zamanda dünya demokrasisine de yapıldı. Milletimiz o gece darbe heveslilerine tarihi bir ders verirken demokrasiye inanan tüm halklar için de ilham kaynağı oldu." dedi.

Erdoğan, "Bu yeni nesil terör örgütü sadece Türkiye'nin değil varlık gösterdiği 170 ülkenin tamamı için bir milli güvenlik tehdididir. Diğer bir deyişle bugün bu genel kurulda temsil edilen ülkelerin büyük bölümü bu yapılanmanın tehdidi altındadır. 

Bu örgüt Türkiye'nin ötesinde tüm dünyayı boyunduruğu altına almak gibi derin bir zihni sapkınlık içindedir." ifadelerini kullandı.

Örgütün temel stratejisinin eğitim, diyalog, hoşgörü, sivil toplum kuruluşu kisvesi altında devlet kurumlarına sızmak ve toplumu etkilemek olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu kürsüden tüm dostlarımıza kendi güvenlikleri için, ülkelerinin geleceği için Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı gerekli önlemleri süratle almaları çağrısında bulunuyorum. Bizim yaşadığımız tecrübeyle sabittir ki FETÖ ile bu aşamada mücadele etmezseniz yarın çok geç olabilir. 

Bu vesileyle bu örgütün kurumları ve örgütle bağlantılı kişiler tarafından kullanılan 'Türk, Türkiye' gibi ifadelerin kesinlikle ülkemizle bir ilgisi bulunmadığını da belirtmek isterim." şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler