YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Belçika'ya sert tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika'da PKK çadırı kurulmasına tepki göstererek, "Başbakan oradayken indirdiler paçavraları, Brüksel'den ayrılınca tekrar astılar. Bunlar nasıl dost ya, böyle dost olur mu?" ifadelerini kullandı.
Erdoğan'dan Belçika'ya sert tepki
20 Mart 2016 / 18:30 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 08:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Erken Çocukluk Eğitim Kongesi'nde konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

SALDIRILARIN AMACI İNSANLARI KORKU VE YILGINLIĞA DÜŞÜRMEK

Halka açık mekanlarda gerçekleştirilen bu saldırıların amacının insanları korku ve yılgınlığa sürüklemek olduğunu gayet iyi biliyoruz. Esasen dünyada bu tarz saldırı yöntemleriyle netice almış hedefine ulaşmış hiçbir terör örgütü yoktur.

Öyleyse niçin PKK, DAİŞ gibi terör örgütleri, ülkemizi bu şekilde hedef almaktadır diye düşündüğümüzde karşımıza başka güçler ve onların Türkiye'yle ilgili niyetleri çıkıyor.

ALLAH'IN İZNİYLE ER VEYA GEÇ HÜSRANA UĞRATACAĞIZ

Terörün gündemine asla teslim olmayacağız. Ülke ve millet olarak hedeflerimizden kesinlikle uzaklaşmayacak, vizyonumuzu kaybetmeyeceğiz. Milletimizin birliğine, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına sıkı sıkıya sahip çıkarak, terör örgütlerini ve arkalarındaki güçleri Allah'ın izniyle er vaya geç hüsrana uğratacağız.

SALDIRILARIN AMACI KİRLİ HESAPLARIN DEVREYE KOYULMASIDIR

Çatışmalarda şehit olan polislerimiz, askerlerimiz, korucularımız ile katledilen sivil vatandaşlarımız için milletimize yaşatılan acının sebebi kirli hesapların devreye konulmasıdır. İsmi farklı ama yöntemi, amacı hedefi aynı olan terör örgütleri bu planın taşeronluğunu yapmaktadır.

GEREKİRSE ÜLKE OLARAK TEK BAŞIMIZA MÜCADELE EDECEĞİZ

Güvenlik kuvvetlerimiz daha çok çalışarak terör örgütünün eylemlerine engel oluyorlar, olacaklar. Milletçe birliğimize, beraberliğimize sahip çıkarak terör üzerinden Türkiye'yi terbiye etmeye çalışanların oyunlarını bozacağız. Gerekirse bu mücadeleyi ülke olarak tek başımıza yürütecek ama mutlaka başarıya ulaştıracağız.

BU MENFUR EYLEMLERİ ORGANİZE EDENLER HESAP VERECEK!

Bu menfur eylemleri organize edenler, mutlaka birer birer tespit edilecek ve adalete hesap verecekler. Millet olarak, acılarımızı yüreğimize gömüp kayıplarımızın aziz hatıralarını ömür boyu hatırlayarak, yolumuzda kararlı bir şekilde yürümeyi sürdüreceğiz.

BİZ KADERE TESLİM OLMUŞUZ

Kaderin ötesinde bir şey olabilir mi  Öyleyse biz kadere teslim olmuşuz, mesele o yolda yürümektir ve yürüyeceğiz. Bu zor zamanlarda bizimle birlikte olan dostlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Aynı şekilde bize çekilen silahları ve onları destekleyenleri de unutmayacağız.

İSTANBUL'DA VE ANKARA'DA OLDUĞU ZAMAN NİYE RAHATSIZ OLMUYORSUNUZ?

Ne deseler beğenirsiniz  'Düşünce özgürlüğü'. Bu nasıl bir düşünce özgürlüğü ki Paris'te olduğu zaman kıyamet koparıyorsunuz. Peki Ankara veya İstanbul'da olduğu zaman niye rahatsız olmuyorsunuz ?

Hatta daha ileri gidip Sayın Başbakana 'Cumhurbaşkanınız da böyle konuştu, bize oradan böyle böyle dedi'. Ne diyecektim  Alkışlayacak mıydım sizi  Güzel yapıyorsunuz, bunu mu diyecektim. O paçavraları oralarda sallandırdığınız sürece, bizden bu ifadeleri duyacaksınız, duyurmaya da devam edeceğiz.

BUNLAR NASIL DOST, BÖYLE DOST OLUR MU

Sayın Başbakan oradayken indirdiler paçavrayı, bu konuşmalardan sonra. Brüksel'den ayrılınca tekrar paçavrayı astılar, o teröristlerin resimlerini tekrar koydular. Bunlar nasıl dost ya, böyle dost olur mu Bugün de Sayın Başbakan'a söyledim, dışişleri vs. bunlarla hemen yoğun bir şeye girsinler diye, nitekim girdiler.

Niye  Arkadaşlar, dost, dostluğunun gereğini yapacaktır. Biz dostları çoğaltmaya niyetliyiz. Düşmanı da azaltmaya niyetliyiz. Ama bunları bilmeyenlere de haddini bildirmek bizim hakkımızdır diye düşünüyorum.

BÜROKRATİK DARBE TEŞEBBÜSÜNE MARUZ KALDIK

Geçtiğimiz yıllarda, yıllardır kanayan bir yara olan dershane meselesine el attık, sonrasında başımıza gelmeyen kalmadı. Bu konuda ben Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum çünkü o da bu mücadeleyi kararlı bir şekilde verdi.

Yoksa bu mücadelenin başlangıcı Sayın Avcı'nın dönemi değildir. Daha onun geçmişi var. Ama o dönemlerde söylememize rağmen bu adım atılamadı.

Bürokratik bir darbe teşebbüsüne maruz kaldık. Dershane gibi, eğitimin ruhuna, özüne, mantığına aykırı bir yapıya karşı mücadele etmek için o vurduğumuz neşter, Türkiye'yi örümcek ağı gibi ören bir örgütün can damarlarından birine denk geldi.

'El hayru fî mâ vaka'a', her olanda hayır vardır. Dershane meselesi diye çıktığımız yolda tarihimizin en büyük ihanet şebekelerinden birini deşifre ettik ve bertaraf ettik.

yeter
 // hasan kaya
yeter artık.daha ne kadar bunların yalanına bakıcağız.bizim bizden başka dostumuz yok.arık birşeyler yapalım.rest cekelim avrupaya olmuyormu....
20 Mart 2016 20:03
 // Kaan
A vrupadan hiçbir şekilde türkiye ye DOST OLMAZ...
20 Mart 2016 19:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler