YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 'bedelli' bekleyenlere müjde
Erdoğan'dan 'bedelli' bekleyenlere müjde
29 Temmuz 2014 10:30
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 800 bin kişinin büyük heyecanla beklediği bedelli askerlik konusunda önemli bilgiler verdi: 'Gerekli çalışmalardan sonra böyle bir adım atılabilir'

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, arefe gününde katıldığı canlı yayında çok önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan Erdoğan'a yöneltilen ve cevabı beklenen en önemli sorulardan biri de bedelli askerlik konusuydu. Erdoğan, şu anda bedelli askerlikle ilgili bir çalışmaları olmadığını söyledi. Ancak akabinde önemli açıklamalar yaparak şu bilgileri verdi:

"Gündemimize girebilir"

"Bedelli askerlik gündemimizde şu anda yok. Daha sonra bu gündeme girebilir mi? Girebilir. Bedelli askerlik noktasında 800 bin kişinin bulunduğu söyleniyor. Bu konuyla ilgili olarak tabii Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milli Savunma Bakanlığımız çalışma yapabilir. Bu çalışmalardan sonra yeniden 'Böyle bir adım atalım' denirse bu konuda hükümetimiz ben inanıyorum ki çalışmayı yapar ve o çalışmadan sonra atılması gerekiyorsa böyle bir adım atılabilir." 

Binlerce kişiyi heyecanlandıran açıklama

Başbakan Erdoğan'ın bu açıklaması ise bedelli umuda bekleyen binlerce kişiyi heyecanlandırdı.  Sosyal medya üzerinden "Bedelli şafağı" çağrıları yapıldı.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler