YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Baykal'a düello yanıtı
Erdoğan'dan Baykal'a düello yanıtı
05 Nisan 2010 12:40
Başbakan Erdoğan, CHP Genel başkanı Deniz Baykal'ın bir TV kanalında tartışma çağrısına 'hayır' yanıtı verdi.

Erdoğan, 'Biz bu tür münazaraları lise yıllarında çok yaptık. Bazı siyasiler bunu şimdi gerçekleştirmek istiyor. Biz zevkimizi aldık. Bizim yapacak çok işimiz var' dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları

- CHP lideri Baykal'a Van'da yapılan taşlı saldırıyla ilgili iddialar çok çirkin, Hüseyin Çelik zaten dava açacak. AK Parti sokak siyasetine girmez, bu tür provakasyonlara teşkilatımız kapalıdır. CHP'nin geçmişini iyi biliriz, geçmişlerinde bu tür şeyler var. Sanırım aynaya bakarak konuşuyorlar. Attıkları çamur ancak onlara yapışır, bize yapışmaz.

- Bize de yumurta atmışlardır, kendini bilmezler her yerde çıkıyor. Bu işlerden zevk alanlar çıkıyor. Bize yumurta atanları polis yakalamıştır, saldırganlar ön kapıdan girip arka kapıdan çıkıp gitmişlerdir, bunları da açık yüreklilikle söyleyeyim. Baykal'ın rahatsız olmasına gerek yok, bizim de başımıza gelmiştir.

- Bizim gündemimiz o kadar zengin ki, muhalefet bunları takip etmekten bitap düşmüş durumda. Baykal ABD'ye gidişime bile bir kılıf bulmaya çalışıyor, vagonlar aynen bu işi yapar, lokomotif yoluna devam eder.

- 'Balyoz' soruşturmasında yaşananlar bizi haklı çıkardı. Yargının 'İnandıklarımızı söylemeye devam ederiz' demeye hakkı yok, anayasanın size tanımladığı alanda konuşmak zorundasınız. Siyasetçilere en geniş konuşma alanı tanınmıştır, onun da alanı anayasayla belirlenmiştir. Bağımsız ve tarafsız bir yargının işlemesini bekliyoruz.

Vatan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler