YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan başkanlara talimat
Erdoğan'dan başkanlara talimat
06 Ocak 2011 11:26
Başbakan Erdoğan, 12 Haziran'da yapılması planlanan seçimler öncesinde büyükşehir belediye başkanlarını kabul etti...
Başbakan Tayyip Erdoğan, 12 Haziran'da yapılması planlanan seçimler öncesinde AK Partili 10 büyükşehir belediye başkanını Başbakanlık Resmi Konutu'nda kabul etti. Toplantıya, belediye başkanlarının yanı sıra İçişleri BakanıBeşir Atalay ile AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de katıldı. Erdoğan'ın belediye başkanlarıyla yaptığı kahvaltılı toplantı yaklaşık 3.5 saat sürdü. Sabah'ın haberine göre, toplantıda, büyükşehirlerde yaşanan sorunlar ve devam etmekte olan projeler masaya yatırıldı. Belediye başkanları, illerinde gerçekleştirdikleri önemli projelerle ilgili Başbakan Erdoğan'a bilgi sundu. Belediye başkanlarından tamamlanmamış projelere ve halkla ilişkiler faaliyetlerine ağırlık vermelerini isteyen Erdoğan, ilkbaharda havaların ısınmasıyla birlikte faaliyetlerini artırmaları talimatı verdi. Erdoğan, başkanlardan ilçe belediye yönetimleriyle uyum içinde çalışmalarını da istedi.

Toplantıya şu illerin başkanları katıldı: "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başbakanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey."

TWITTER ATAĞI

Bu arada siyasi kurum ve kişiler arasında esen Twitter rüzgarına Başbakanlık da katıldı. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, etkinlik ve faaliyetlerini kamuoyuna duyurabilmek ve iletişim için kendisine mecra olarak Twitter'ı seçti. Twitter'da hesap açıldığı Kamu Diplomasisi Koordinatörü Dr. İbrahim Kalın tarafından yine Twitter'da duyuruldu. Bunun için İngilizce ve Türkçe iki ayrı hesap oluşturuldu.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler