YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Başbuğ yorumu
Başbakan Erdoğan, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a müebbet hapis istenmesiyle ilgili görüşünün belli olduğunu belirtti.
Erdoğan'dan Başbuğ yorumu
19 Mart 2013 / 18:32 Güncelleme: 19 Mart 2013 / 18:39

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danimarka'ya yapacağı ziyaret öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Erdoğan bir gazetecinin Suriye muhalefetinin kendi Başbakanı'nı seçmesi ve Halep'te kimyasal silahların kullanılmasını sorması üzerine değerlendirmelerde bulundu. Suriye muhalefetinin Başbakan olarak seçtiği Gassan Hito ile henüz görüşmediğini fakat en kısa zamanda görüşeceklerini söyleyen Erdoğan, yeni Başbakan'ın Kürt olduğunu fakat Arap-Kürt noktasında bir tutuculuğunun olmadığını söyledi.


"Hükümet olarak akil adamlar konusunda çalışıyoruz"

Başbakan Erdoğan çözüm sürecine ilişkin olarak 'Akil Adamlar' grubu oluşturulmasıyla ilgili bir soru üzerine, kendisinin bu konuya aylar öncesinden bir kapı açtığını hatırlatarak, "Bu kapıdan bir çok girişler oldu. Ama bu kapıdan girenlerin bir ağırlığının olması lazım. Ağırlığı yoksa önüne geleni ben akil adamım derse kıymeti harbiyesi olmaz" dedi.

Akil adamlar konusuyla ilgili "Biz de bu konu üzerinde hükümet olarak çalışıyoruz" diyen Erdoğan, hem bireysel hem de kurumları temsilen akil adamlar arasında insanların bulunmasının önemli olduğunu söyledi.

"Söylediklerimin arkasındayım"

Başbakan Erdoğan, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a müebbet hapis istenmesiyle ilgili görüşünün belli olduğunu belirterek, daha önce ne söylediyse onun arkasında olduğunu söyledi. Erdoğan, dava devam ettiği için muhalefet temsilcileri gibi cesur konuşmak istemediğini belirtti.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler