YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Avrupa'ya çok sert tepki!
Vize serbestisi konusunda Türkiye'nin terörle mücadele yasasının değiştirilmesini şart koşan Avrupa Birliği'ne tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yahu siz ne zamandan beri Türkiye'yi yönetmeye başladınız, kim size bu yetkiyi verdi" dedi.
Erdoğan'dan Avrupa'ya çok sert tepki!
12 Mayıs 2016 / 12:37 Güncelleme: 12 Mayıs 2016 / 12:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da "Milli İrade" konulu toplantıda konuşma yaptı.

Erdoğan, vize serbestisi konusunda Türkiye'nin Terörle Mücadele Yasası'nda yeniden düzenleme yapmasını şart koşan AB'ye yönelik eleştirilerini sürdürerek, "Yahu siz ne zamandan beri Türkiye'yi yönetmeye başladınız, kim size bu yetkiyi verdi" sözleriyle tepki gösterdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o sözleri;

BİLMEDİĞİMİZİ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ!

"Biz terör örgütüne hangi gözle bakıyorsak, onların tezlerini savunanlara da aynı gözle bakarız. Bugün terör örgütünü koynuna alanlar, bunlara avroları veriyor. Avroları vermek suretiyle, Türkiye’yi gidin bölün diyorlar. Siz bizim bunları bilmediğimizi mi zannediyorsunuz? Biz iki tane gülücüğünüze bu vatanın değerlerini değişmeyiz, bunu biliniz. Bize milletimizin gülücüğü yeter." dedi.

AVRUPA BU İŞİN ALTINDAN KALKAMAZ

"Biz uzun yıllardır terörle mücadele eden bir ülke olarak bu meselenin üstesinden geliriz ama Avrupa ülkeleri bu işin altından kalkamaz. Bize demokrasi ve özgürlüğü nutukları atanlar, bu kavramları neredeyse askıya aldı.

DAEŞ İstanbul’da iki ayrı ve diğerlerinde birer canlı bomba saldırısına maruz kaldık. Kilis şehrimize neredeyse her gün roket saldırısı yapılıyor. 130’u aşkın vatandaşımızı ve güvenlik görevlimizi kaybettik.

Buna karşılık özellikle Kilis’e karşı saldırıları nedeniyle IŞİD’in 1300 mevzisini imha ettik. Yurt dışından örgüte yönelik katılımı engellemek için 48 bin 600 kişiye giriş yasağı koyduk. 3500 kişiyi sınır dışı ettik. 1507 kişiyi tutukladık. Sınır dışı edilenlerden 22’si AB ülkesinden 97 ülkeden.

Bizim Suriye’yle sınırımız 911 kilometre. Balkanlarda kat ettiğinizde 4 ülkeyi geçersiniz. Irak sınırıyla düşününce burada 1300 kilometrelik sorunlu bir alandan söz ediyoruz."

1923
 // aaa
1923 den beri yönetiyorlardı...
12 Mayıs 2016 19:07
doğru tekdir
 // muammer bekaroğlu
Yalan çok yönlüdür ama doğru doğrudur çünki ikiyanlış bir doğru etmez sağlıklı ol cumhurbaşkanım...
12 Mayıs 2016 Perşembe 15:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler