YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Akıncı'ya çok sert cevap!
Erdoğan'dan Akıncı'ya çok sert cevap!
27 Nisan 2015 15:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'e hareket etmeden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yaparken KKTC'nin yeni cumhurbaşkanı hakkında sert ifadelerde bulundu.

Erdoğan Akıncı'nın cumhurbaşkanı seçildikten sonra söylenenler sorulunca "Bu ifadeler bir sıcaklığın gereğidir. Sayın Akıncı, Kuzey Kıbrıs halkı tarafından seçilmiş bir Cumhurbaşkanıdır. Fakat burada iki kardeş ülkeyiz dediği zaman çok farklı şeyler ortaya çıkar. Sayın Cumhurbaşkanının ağzından çıkanı kulaklarının duyması lazım. Dolayısıyla kardeş olarak bile çalışmanın şartları vardır. Yavru ve ana vatan olarak çalışmanın da bir bedeli vardır. Biz Kuzey Kıbrıs'ta bedel ödedik. Ondan sonra buranın imarı için, hala bu süreci devam ettirmek için bizim yıllık oraya yaptığımız ödeme 1 milyar dolar civarındadır. Bu rakamlar ciddi noktalarda. Hiçbir zaman burayı görmemezlikten gelmedik. Bu kavgayı tek başına verebileceğini mi düşünüyor. Dikkat etsinler " dedi.

Mustafa Akıncı CNNTürk'te canlı yayındayken çok ilginç bir tesadüf oldu. Erdoğan canlı yayında Mustafa Akıncı'dan bahsedince ortam sıcaklaştı.

Erdoğan'ın konuşmasını dinleyen yeni cumhurbaşkanı şöyle cevap verdi. "Biz hep yavru mu kalalım yetişkin olmayalım mı? Ayaklarımızın üzerinde durmayalım mı" dedi. Ben söylediklerimin arkasındayım diye belirten Akıncı, Cumhurbaşkanlığımın il gününde böyle bir tartışmanın içine çekilmekten memnun değilim dedi. Akıncı ayrıca Türkiyeyi dışlayan bir söylemde bulunmadım. Tam tersi kişilikli bir ilişkiden sözettim. Farklı yaklaşımlar olabilir oturur değerlendiririz." belirtti.

Lafa bak
 // Anavatan
Yavru büyüse de yavrudur. Kişilikli olmak istiyorsan önce adam gibi yönet ve ülkeni ayakları üstünde durabilecek noktaya getir ve nankörlük yapma maaşını ödeyen ana vatana sonra kendini Azerbaycan vs. gibi kardeş yerine koy. Türkiye olmasa idi siz bu gün neyin seçimi yapacaktınız hiç düşündünüz mü nankör başkan.?...
27 Nisan 2015 17:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler