YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan AFAD töreninde sert eleştiri!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AFAD toplantısında konuştu. Erdoğan, AFAD'ın çalışmalarına övgülerde bulunurken, Avrupa ülkelerinin Ortadoğu'da yaşanan vahşet karşısındaki sessizliklerini ve ikiyüzlülüklerini de eleştirdi.
Erdoğan'dan AFAD töreninde sert eleştiri!
18 Şubat 2015 / 11:52 Güncelleme: 18 Şubat 2015 / 12:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Siz bakmayın Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizi ülkemizde misafir etmemize 'ihanet' diyenlere. Siz bakmayın Başbakan olduklarında Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini söyleyenlere. Onlar ensar ne demektir bilmezle, onlar muhacir ne demektir bilmezler, onlar milletimizin gönül kapısının ne kadar açık olduğunu bilmezler. Bunları bilmedikleri için de aslında hiçbir zaman bu ülkede bunlar Başbakan olamazlar ve asla kimseyi ülkelerine geri gönderemezler."

Masumları katledenleri lanetliyorum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çocuk masumdur. Çocuğun masumiyetine el uzatan, hele onun canına kasteden herkes alçaktır, canidir. Suriye'de, Filistin'de, Mısır'da, Irak'ta içlerinde çocukların da olduğu masumları katleden herkesi lanetliyorum"

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Van Depremi'nden sonra Van Denizi'ne nazır şehirler inşaa ettik!

- AFAD çatısı altında tüm kriz masalarını birleştirdik. Bunun neticesini de Van depreminde bunun faydasını gördük.AFAD'ın 22 lojistik merkezinin açılışını yapıyoruz.

- 1999 depreminde enkazın altında kalan bir devletten tüm dünyaya yardım eden bir yapıya kavuştuk.

- Her şeyin içinde faal olduğu tırlar depolarda hazır bekliyorlar.

- Amacımız insanımıza bir an önce yardıma gitmektir. Biz vakıf geleneğinden geliyoruz. AFAD'ı da böyle görüyoruz.

- Dün evi yıkılan veya zarar görenlere komşuları yardım ediyordu. Şimdi AFAD var. çünkü hepimiz bu büyük milletin birer ferdiyiz. Vatandaşına kara gününde sahip çıkmayan devletin varlığı sorgulanır.

- Bizim derdimiz vatandaşımızı yaşatmak.  12 yıl önce doktorun yazdığı ilacı alamayan bir ülkeydik. Eğitim, çalışma,

- Benim vatandaşımın Amerika'daki, Avrupa'daki insanlardan neyi eksik?

-Bugün Mardin'den, Suruç'tan, Islahiye'den gelen Suriyeli çocuklarımız var. Onlara bir kez daha hoşgeldiniz diyorum.

- Başbakan yardımcımız açıkladı: Çocukların ismine şahsım, eşim, Türkiye ve AFAD ismini vermişler. Allah ömürlerini uzun eylesin.

- Bugün Suriye'de, Filistin'de çocukları öldüren zalimleri lanetliyorum. Çocukların canına kasteden herkes alçaktır, canidir. Bu topraklar her zaman bir sığınak olmuştur. Başı derde düşen herkes buraya sığındı.

- Biz Ensar kültüründen gelmişiz.  Tüm muhacir kardeşlerimize bağrımızı açtık.

- Şu an Avrupa'da 130 bin, burada 2 milyon Suriyeli mülteci yaşıyor. Hani insan hakları, AB müktesabatı? Neredesiniz?

- Avrupalı bir araya geldiğimizde bizi pohpohluyorlar. Paradan bahset paradan. Biz size güvenerek de bu adımları atmadık. Biz öyle bir medeniyetin sahibiyiz ki ta Açe'ye kadar uzandık.
Budisttir, Müslümandır demedik onlara konut yaptık.

- Siz bakmayın Suriyeli, Iraklı kardeşlerimize kucak açmamızı ihanet olarak bakanlara. Başbakan olacağında bu kardeşlerimizi ülkelerine göndereceklere. Bunlar Ensarı bilmezler. Bilmedikleri için de asla Başbakan olamazlar.

-  ABD'de İslam karşıtı bir kişinin taramasıyla 2 kardeş, 1 enişte şehit edildi, ses çıkmadı... 3 saat sonra ses çıktı

- (Özgecan cinayeti) Yargı burada üzerine düşen görevi yapacak. Yargı gereken cezayı en üst düzeyde vermek durumundadır

- Özgecanımız'ın katilleri hemen yakalandı. Ama yeter mi? Hayır. Bunlara en üst seviyeden ceza verilmesi gerekir. Anne ve babanın tavrına hayran oldum. Verdikleri mesajlar tüm insanlık içindi.

- Dilerim terör estirenler de bundan nasibini alırlar. Barış sürecinde huzuru arıyoruz. Bunu yakaladığımızda maddi ve manevi nasıl bir sıçrama yakalayacağımızı hayal edin.

- Özgecan'ın ailesinden aldığım siyah başörtüsünü aldım .

- Ortadoğu, Afrika kimsenin hesaplaşma yeri değildir. Etnik ve mezhebi ayrılığı kaşıyanlara şunu söylüyoruz: Gelin dünyadan bu ayıbı temizleyelim. Kendi evlatlarımızın müreffeh geleceği için bunu yapacağız.

 

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler