YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan ABD'ye uyarı: İlişkilerimiz zarar görecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Aramızdaki suçluların aidesi sözleşmesine göre tutuklamaları gerekir. Ama bunlar bunu hala temin ediyorlar. Bu ilişkilerimize er veya geç zarar verecektir" dedi.
Erdoğan'dan ABD'ye uyarı: İlişkilerimiz zarar görecek
23 Eylül 2016 / 03:01 Güncelleme: 23 Eylül 2016 / 06:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki STK temsilcilerine seslendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

DÜNYADA BUNUN BENZERİ BAŞKA BİR MİLLET YOK

Türkiye 17-25 Aralık'ta yargı ve emniyet bürokrasisi içindeki örgüt mensuplarının darbe girişmine muhatap olmuştu. 15 Temmuz'da ise TSK içindeki askeri üniformaya bürünmüş bir azınlık terörist grubunun darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı.

Can alan, kan döken gözü dönmüş terörristler hüsrana uğradılar. Ele geçirdikleri, gasp ettikleri silahlı görünce dağılıp gideceklerini sandıkları aziz milletimiz sokaklarda, caddeelerde darbecileri kovalamış ve dünyayı onlara dar etmiştir.

Dünyada bunun benzeri başka bir millet yok. Dolayısıyla milletimle iftihar ediyorum. Bu millet karakteriyle üstün millet, farklı millet. Benim milletim şehadete yürüdü. Benim milletim demokrasisini, iradesini kimseye teslim etmeyeceğini göstermek suretiyle yürüdü

BİZ BUNLARA ARAZİLER, ARSALAR VERDİK, NE DİYE VERDİK?

Güç silahlarda değil. Onların tankları, topları helikopterleri varsa, benim milletim de 'benim imanım var' dedi. Şairimizin de dediği gibi 'İmandır o cevher ki ne yüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür.' Şu andaki süreç içerisinde normal zamanlarda yapamayacağımız birçok şeyi hamdolsun yapabilme imkanına, gücüne sahip olduk.

Ne oldu? Biz bunlara araziler verdik, arsalar verdik. Ne diye verdik? Gelin bu ülkede eğitim için okul yapın dedik. Ülkenin ekonomisine katkı olsun diye verdik. Normal şartlarda bunları geri alabilir miydik? Alamazdık. Ama şimdi KHK ve OHAL ile bunların hepsini toparlayarak bu okulları devlete teslim ettik.

BİR MECZUBUN ARKASINA TAKILDILAR

İhanet şebekesinin üzerindeki mal ve mülk varsa devlet el koymaya başladı. Bunlar kendilerini akıllı zannettiler. Buradaki bir meczubun, şarlatanın arkasına takıldılar. Zannettiler ki biz gideceğiz. Hayır gidemeyeceksiniz. 

Hesapların üzerine bir hesap vardır o da Allah'ın hesabıdır. Bunun için milletimle ne kadar iftihar etsem azdır. Bu ihanet teşebbüsünü milletimizin destansı direnişi, siyasi partilerimizin ve medyamızın ilkeli duruşu sayesinde bertaraf ettik.

GÜLEN'İN İADESİ İÇİN ABD'YE 85 KOLİ DOSYA GÖNDERDİK

O gece Türk milleti sadece ülkemiz içindeki vesayet odaklarına değil, tüm dünyadaki şiddet yanlılarına ders verdi. 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında FETÖ ve Pensilvanya'da yaşayan kişi var. Biz bunun Amerikalı dostlarımıza hala anlatamadık, kabul ettiremedik.

Hala yargı vesaire vesaire. 85 koli dosya gönderdik. Ama bu dosyalar onun size iadesini gerektirmiyor. Bizden 10 teröristi yakalamamızı istediler. 9'unu yakaladık teslim ettik. Kendileri hala bu teröristi saklıyorlar.

BU İLİŞKİLERİMİZE ER YA DA GEÇ ZARAR VERECEKTİR

Ne yaparlarsa yapsınlar. Bu şahsın iadesini veya tutuklanmasını kendilerinden istedik. Aramızdaki suçluların aidesi sözleşmesine göre tutuklamaları gerekir. Ama bunlar bunu hala temin ediyorlar. Bu ilişkilerimize er veya geç zarar verecektir. Biz stratejik ortağız.NATO'da beraberiz, birçok ikili bağlantılarımız var ve hala bu konuda gerekli adımların atılmasını sabırla bekliyoruz.

KONGREDE FETÖ'CÜ BİRİLERİNİ KONUŞTURUYORLAR

ABD'deki FETÖ unsurları tarafından özellikle Kongre nezdinde ülkemiz aleyhine yoğun bir karalama faaliyetine girişileceği anlaşılıyor. Orada FETÖ'CÜ birilerini çıkartıp konuşturabiliyorlar. Peki biz acaba Amerika düşmanı birisini çıkartıp parlamentomuzda konuştursak, Amerika yönetimi buna nasıl bakacak, herhalde pek de memnun olmayacaktır.

BENİM MİLLETİMLE BİR REFERANDUMA GİDECEK OLSANIZ...

Şu anda 'Türkiye'de anti Amerikancılık yaygın' diye bize söylüyorlar kendileri. Kusura bakmayın, o milletimizin kararıdır. Niye  Çünkü böyle bir teröristi Pensilvanya'da misafir ettiğimiz takdirde şu anda benim milletimle bir referanduma gidecek olsanız milletim inanıyorum ki en az yüzde 90'ı ile burada 'Amerika bunu burada sakladığına, destek verdiğini göre bizim Amerika'ya olan muhabbetimiz azalmıştır' diyecektir.

BIDEN' HABERİM YOK' DEDİ, 'BENİM HABERİM VAR' DEDİM

Üç gün önce Kobani'ye yine uçak dolusu silah indirdi Amerika. Kusura bakmasınlar, dün de Sayın Biden'a söyledim, 'Bundan haberin var mı ' dedim. 'Haberim yok' dedi. 'Benim haberim var' dedim. Aynı şey daha önce de oldu, yine Kobani'ye üç uçak indirdiler, silahların yarısı DAEŞ'e gitti, yarısı PYD'ye gitti. Ortada böyle acı bir tablo var. Dolayısıyla bizim sağlıklı bir şekilde Amerika ile el ele vermek suretiyle bu bölgedeki sıkıntıyı aşmamız lazım

 // Mustafa
Reis söylesene,"halk özel harekat planı devreye girer" diye 1. İİncirlik baskını 2. Büyük elçilik baskını 3. Ajan derdesti 4. Kafa atarsa pansilvanyA baskını 5. Çılgınlık dosyasını açarsak beyaz saray baskını. Ustelik sadece sivil silahsız guclerimizle bunları yapar mıyız, Yaparız. Gerisini ABD düşünsün...
22 Eylül 2016 23:44
çok geç kalınmadan...
 // Ömer
nereye kadar tek taraflı menfaat ortaklığı? Hayır denmesi gereken yerde Ne zaman hayır! diyeceğiz acaba ?...
22 Eylül 2016 Perşembe 23:07
 // ikra
Reis dikkat et amerika gene seni kandirmak uzere...
22 Eylül 2016 22:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler