YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan ABD'ye 'süre' yanıtı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Afrin harekatı açıklamaları geldi. Erdoğan, ABD'nin süresi belli olmalı açıklamasına," Afganistan'da sizin süreniz belli oldu mu? Irak'ta bitti mi bu süre? Hala Irak'tasınız."şeklinde cevap verdi.
Erdoğan'dan ABD'ye  'süre' yanıtı!
22 Ocak 2018 / 14:27 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 15:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Sanayi Odası Ödül törenin'de konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın konuşmasından satır başları:

Ankara, hepsi de geleceğin sektörü olan alanlarda iyi bir damar yakalamış durumda. Hele hele savunma sanayii alanında. Ankara'nın sanayi ve ticaretin de başkenti olma vasfını güçlendireceğinize inanıyorum. Başkent sanayimizin bugünlere gelmesinde emeği olan herkesi saygı ile kaybettiklerimizi de rahmetle yadediyorum. 

ABD'YE ÇOK SERT CEVAP

Sürekli Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız, kuvvet komutanlarımız iletişim halindeyiz. Afrin operasyonu, Fırat Kalkanı gibi hedeflerine ulaştığında sona erecektir. Amerika diyor, süre belli olmalı, fazla uzun olmamalı. Afganistan'da sizin süreniz belli oldu mu? Irak'ta bitti mi bu süre? Hala Irak'tasınız. Böyle bir savaş, matematik bir olay değil ki. Nasıl böyle bir şey sorarsınız? Ne zaman iş biterse bizim orada durmaya da merakımız yok, çekilmesini biliriz. Bunun için birilerinen icazet alma gibi derdimiz de yok. Bunu da bilmeniz lazım. Bölgenin gerçek sahibi olan kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayabilecekleri bir yer haline getirilmesi hususunda çalışmalar başlatılacaktır. 

YARIN O SİLAHLAR DÖNER SİZİ VURUR

Biz dünya beşten büyüktür diyerek tüm ülkeleri kendilerini derleyip toparlamaya davet ediyoruz. Türkiye olarak bizim hiçbir yeri işgal etmek gibi amacımız da yoktur. Bizim ecdadımız bu işi böyle yapmış. Ecdadımızdan böyle gördük, evlatlarımıza miras bırakacağımız anlayış da budur. Kendi geçmişleri sömürge ile örülü olanlardan gönüllerin fethi gibi inceliği anlamayı beklemek belki biraz zor olacak. Dün DEAŞ için seferberlik ilan edenlerden bugün sadece bölücü örgüt konusunda hakkaniyetli tavır bekliyoruz.

Sınırlarımız boyunca terör koridoru için getirilen 5 bin tır ve 2 bin uçak dolusu silah bugün sadece bize karşı kullanılıyor olabilir. Peki, biz nasıl oluyor da stratejik ortak olabiliyoruz, stratejik müttefik, model ortak oluyoruz. Bunu anlamak mümkün değil. Yarın bu silahlar onları gönderen ülkelere de dönecektir.Dün, Reyhanlı'yı hedef alan roketlerin yarın hangi Avrupa ya da Amerikan şehrini vuracağını kimse bilmez. Biz bu terör dalgasının da üstesinden geliriz. Sınırlarımız içinde ve dışıdaki teröristleri birer birer etkisiz hale getirme konusunda çok büyük tecrübe sahibiyiz. 

 

 

Sevgili Rasim Duman Kardeşim!-3
 // Ahmet Y.
Bu koalisyonda rahmetli Alparslan Türkeş bulunmamasına rağmen, MEVZUBAİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR teziyle hareket ederek, bu harekatta hükümete en güçlü desteği vermişti. Bu vatanın evladı olan(!) tüm siyasi parti mensupları da AFRİN OPERASYONUNA destek vermesi gerekmez mi??? Ancak ben bu zümrenin hala daha afrin operasyonuna, amasız, fakatsız, lakinsiz destek ifade eden mesajlarına rastlamadım. Bunlar nasıl bu vatanın evladı??? Ben bunlara hain demiyecem, münafık demiyecem de ne diyecem???...
22 Ocak 2018 Pazartesi 22:59
Sevgili Rasim Duman Kardeşim!-2
 // Ahmet Y.
Kaldı ki bu kişi, bir taraftan şahit olduğum bir mesajında, Abdullah Gül' e fetöcü yakıştırması yaparken, diğer taraftan saadet partisine ise toz kondurmuyor. Hepimizin malumudur ki; şu an saadet partisi, 100 bin imza ile, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığını koydurtmaya çalışıyor. O parti ki, şu an afrin operasyonu için devlete destek dahi vermeyen iranımvari bir anlayışa sahip uslüp ile davranıyor. Kıbrıs Barış harekatı başladığında ben, 12-13 yaşlarındaydım. Hükümet lideri ecevit olmakla birlikte koalisyonun küçük ortağı da MSP yani Rahmetli Erbakan Hoca'ydı. Rahmetlinin baskısı ile bu harekat gerçekleştirilmişti. ++...
22 Ocak 2018 Pazartesi 22:54
Sevgili Rasim Duman Kardeşim!-1
 // Ahmet Y.
Her zaman söylerim, yine söyliyeyim. Hiç kimse "ELEŞTİRİLEMEZ" değildir. Herkes eleştirilebilir. Ancak bunun da bir uslübü vardır. Kaldı ki kendim de her ne kadar Ak Parti üyesi değilsem de, Ak Parti'ye gönül vermiş bir seçmen olmama rağmen, benim de bir çok Ak Partili parlementeri ve kabine üyesini veya başbakanı bile eleştirdiğim malumunuzdur. Ancak hiçbir eleştirimde, "bir parça deriyi çiğneyerek" vs. gibi ağır sözler ile eleştirdiğimi kimse söyleyemez. Kaldı ki bu kem sözler Bu ülkenin başbakanına söylenecek söz hiç değildir. Ne mi demek istiyorum?
http://www.kanalahaber.com/haber/gundem/basbakan-turk-ekonomisi-harekattan-etkilenmez-387377/
Bu habere yapılan yorumları izleyin....
22 Ocak 2018 Pazartesi 22:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler