YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan ABD'ye: Münbiç'i PYD/YPG'den temizlemezseniz...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD'ye tepki göstererek, Hala sözünüzde durmadınız, orayı YPG ile PYD'den temizlemezseniz sizinle ortak hareket edemeyiz" dedi.
Erdoğan'dan ABD'ye: Münbiç'i PYD/YPG'den temizlemezseniz...
17 Ekim 2016 / 11:46 Güncelleme: 17 Ekim 2016 / 12:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD'nin Münbiç sözünü tutmamasına tepki göstererek, "Orayı YPG ile PYD'den temizlemezseniz sizinle ortak hareket edemeyiz" ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın o açıklaması:

ABD'YE MÜNBİÇ TEPKİSİ 

Biz koalisyon güçlerine, Siz Münbiç'te bana bir söz verdiniz. Sayın Başkan ile telefonda görüştük. 'PYD/YPG girmeyecek' dediler. PKK'nın uzantısı bir örgüttür. Sözünüzde durun. Buranın yüzde 95'i Araptır. Bunlar sözünü tutmayınca biz de gereğini yaptık. 

Bu sabah bile kendilerine bu iletildi. Hala sözünüzde durmadınız, orayı YPG ile PYD'den temizlemezseniz sizinle ortak hareket edemeyiz. Stratejik iki ortağız, siz bizimle hareket etmeyeceksin, terör örgütüyle hareket edeceksin. Hukuk çiğneniyor, uluslararası hukuk ayaklar altına alınıyor. 

ne olurdu!!??
 // Metin Irmak

Ne olurdu yarabbim.Şu günlerde, içimizdeki birileride, hep durmaksızın hükümeti eleştiriçi gereksiz sözler söyliyeçeğine, Yeni kapı ruhuna sadık kalarak ,birleştirici ve birbirimize sımsıkı sarılmışız intibağını veriçi söz ve davranışlarda bulunsalar......
17 Ekim 2016 Pazartesi 15:10
 // Reyis
Abd ne anlmış aktan hukuktan ALLAH tüm mazlum ve müslümanların yardımcısı olsun...
17 Ekim 2016 14:01
 // Bingöllü Zaza
Yuru be Aslanimbu millet seninle.Gurur duyuyoruz.Millete dusen gorev cok calismak ve birbirine simsiki sarilmak....
17 Ekim 2016 13:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler