YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan ABD'ye çağrı: O zatı teslim edin
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye çağrıda bulunarak, "Bugün bu darbe girişiminden sonra tekrar sesleniyorum, diyorum ki; Pensilvanya'daki bu zatı artık Türkiye'ye teslim edin
Erdoğan'dan ABD'ye çağrı: O zatı teslim edin
16 Temmuz 2016 / 20:25 Güncelleme: 16 Temmuz 2016 / 20:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki evinden halka seslendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

PENSİLVANYA'DAKİ BU ZATI TESLİM EDİN!

Ben buradan Amerika'ya sesleniyorum, Amerika'ya sesleniyorum, Sayın Başkan'a sesleniyorum, diyorum ki; Sayın Başkan sizin kendinize bunu söyledim, 'Pensilvanya'daki 400 dönüm arazinin içinde yer alan bu zatı ya deport edin ya da bize verin' demiştim ve bunların darbe girişimi içerisinde olduğunu size söylemiştim ama dinletemedim.

Şimdi bugün bu darbe girişiminden sonra tekrar sesleniyorum, diyorum ki; Pensilvanya'daki bu zatı artık Türkiye'ye teslim edin.

GÜCÜ OLAN HAKLI DEĞİL, HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR

Hamd olsun bu girişim istedikleri gibi sonuçlanmadı. Çünkü biz şuna inanmıştık. Kaderin üstünde bir kader var demiştik ve inanmıştık. Gücü olan haklı değil, haklı olan güçlüdür demiştik. Nitekim de öyle oldu. 

BUNLAR TSK'NIN İÇİNDE BİR URDU

Bu olaylar Silahlı Kuvvetlerimizin içinde bir azınlığın yapmış olduğu eylemlerdi yoksa Silahlı Kuvvetlerin kendisinin değil. Çünkü Silahlı Kuvvetlerimizin içinde bunlar bir urdu, ur... Şimdi bu ur temizleniyor. Silahlı Kuvvetlerimiz inşallah kendine yakışır bir noktaya doğru gidecek.

YARGIYA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bu arada yargıya da çok teşekkür ediyorum, çünkü yargı; dört bir yanında ülkemizin, makamlarına, mevkilerine rütbelerine bakmadan, kim olursa olsun emniyet teşkilatıyla el ele vermek suretiyle bunları toplayarak tutuklama kararlarını verdiler ve bunları tutukladılar.

TBMM'DE ÇOK GÜZEL BİR BİLDİRİ YAPTILAR

Parlamento toplantısını yaptı ve gerçekten güzel de bir bildiri yayınladılar ve bu ortak bildiri aynı zamanda bizim de bildirimizdir. Biz de bunun altına imzamızı koyarız. İşte bu bildiriye, bu beraberliğe, bu dayanışmaya her zaman ihtiyacımız var.

Bunu yaptığımız anda bizim aşamayacağımız hiç bir engel yoktur. Zaten bu olanlar Türkiye'nin yükselişini hazmedemeyenlerin, hazmedemeyen büyük patronların operasyonudur bu.

O MEYDANLARA ÇIKIŞINIZ HER ŞEYİ ALT ÜST ETTİ

Sizin ilk andan itibaren millet olarak meydanlara çıkmanız var ya, o meydanlara çıkışınız her şeyi alt üst etmiştir. Diyorum ki, rehavet yok ve hafta boyu biz bu birlikteliğimizi devam ettirmeliyiz. Bu noktada hemfikir miyiz 

SİLAHLI KUVVETLER BİZİMDİR

Burada bir oyuna da gelmeyelim. Şu anda Türk Silahlı Kuvvetleriyle milletimizi karşı karşıya getirmek isteyen dış güçler olabilir, içeriden takviyeli güçler olabilir. Sakın bu oyuna da gelmeyelim. Eninde sonunda bu Silahlı Kuvvetler bizimdir. Bu silahlı kuvvetler, Paralel Yapı'nın değildir. Bu kardeşiniz de Anayasa'nın amir hükmü gereğince silahlı kuvvetlerin Başkomutanıdır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler