YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan AB ve ABD'ye sert PYD uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şili’de Birleşmiş Milletler Latin Amerika ve Karayipler Ekonomik Komisyonu’nda konuştu. Erdoğan ABD ve Avrupa Birliği'nin PYD'ye yaptığı yardımları eleştirip, 'Eğer böyle yaparsak bedelini yarın ağır öderiz' dedi.
Erdoğan'dan AB ve ABD'ye sert PYD uyarısı
03 Şubat 2016 / 08:20 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 08:31

Birleşmiş Milletler Latin Amerika ve Karayipler Ekonomik Komisyonu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimi ülkelerin sığınmacılara kapılarını kapatan tavırları, din ve etnik farklılıkları önceleyen yaklaşımlarının insanlık adına üzüntü verici olduğunu belirtti.

Terörün dinle eşleştirilmesini eleştiren Erdoğan, 'Terörü bir dinle eşleştirmek, terör ve baskıdan özgürlüğe kaçan insanları, inançları ve kökenleri nedeniyle dışlamak sadece terör örgütlerinin işine gelir. Bu konuda herkesi dikkatli olmaya, özenli davranmaya çağırıyoruz' dedi.

Küresel barışın sağlanmasının önündeki en büyük sorunlardan birisinin terörizm olduğuna işaret eden Erdoğan, Türkiye olarak bu sorunun ne olduğunu ve hangi bedeller ödetebileceğini yakından bildiklerini ifade etti.

Erdoğan, şöyle devam etti:

'Terörizmle mücadelenin ancak uluslararası düzeyde, samimi bir işbirliği ve dayanışmayla başarıya ulaşabileceğine inanıyoruz. 'Başının çaresine baksın' dersek bu olmaz. Avrupa'nın bir ülkesinde, bir terör eylemi olduğu zaman dünya ayağa kalkıyor, Türkiye'nin Ankara'sında, İstanbul’unda, Gaziantep'inde, Suruç'unda olduğu zaman dünya niye seyrediyor. Bunların da cevabını bulmak gerekir. Terörle mücadele konusunda en önemli ilkelerden birisi de terör örgütleriyle ayrım yapmadan mücadele edilmesidir. 'Terör örgütünün bir tanesi iyi, bir tanesi kötü' diyemezsiniz.

'BEDELİ AĞIR OLUR'

Şu anda DAEŞ bir terör örgütüdür. A örgütü DAEŞ'le mücadele ediyor, iyidir. B örgütü farklı gayretlerin içerisinde, iyi değildir. Olmaz ya, o da terör örgütüdür, o da terör örgütüdür. Bunların hiçbirisini birbirinden ayırt edemezsiniz. Bakıyorsunuz bir ülkenin arkasına geçtiği öbür terör örgütü benim için bir terör örgütü olarak tehdittir. Örneğin bir tanesi şu anda Avrupa Birliği’nin terör örgütü olarak ilan ettiği örgüttür, PKK. Aynı şekilde Amerika’nın terör örgütü olarak ilan ettiği, PKK. Ama bunun yanında yine onlarla birlikte hareket eden bir başka terör örgütü var ki, PYD. Bakıyorsunuz PYD'ye, 'O DAEŞ'le mücadele ediyor, bize göre terör örgütü değildir' diyemezsiniz. Bütün hesaplar ortada. İşin sosyolojik boyutu bütün yönleriyle ortada. Eğer buna böyle bakarsak o zaman bunun bedelini yarın ağır öderiz. Bakın isim olarak söylüyorum. PKK, PYD, YPG, DHKP-C gibi terör örgütleriyle aynı şekilde mücadele ediyoruz biz. Aynı tutum ve kararlığı tüm ülkelerden de bekliyoruz.''

reis sende biliyorsunki...
 // atiker
seslendiğin ve yarın büyük zarar görürüz dediklerin suriyede g.doğumuzda ırakta sorun olan meselelerin projesini çizenler ve ayak takımına paralı askerlere uygulattıranlar abd ve ab rusya asla bizim dostumuz olmadılar itaat ederken uşaklık ederken bizi önemsemiyordular ama şimdi 2023 projesini açıkladığın gibi hepsi kanka oldu bize saldırıyor dahada çok saldıracaklar eğer birliği ve dirliği sağlayabilirsek küçük zararlarla işi kurtarırız onlarda biliyorki pyd ve diğerlerinin en çok zararı bize.....
03 Şubat 2016 Çarşamba 12:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler