YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 5 yeni talimat...
Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan sıfatıyla katıldığı son Bakanlar Kurulu toplantısının ayrıntıları gelmeye başladı.
Erdoğan'dan 5 yeni talimat...
27 Ağustos 2014 / 07:20 Güncelleme: 27 Ağustos 2014 / 07:47

Seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Başbakan" sıfatı ile son kez katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısında, 5 konu ile yakından ilgilendiğinin altını çizdi ve "Birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Bakanlar Kurulu'nun önceki gün yapılan toplantısını Erdoğan son kez başbakan sıfatı ile yönetti.

Partisinin MYK, MKYK toplantıları ve milletvekilleri ile yaptığı görüşmelerde ortama veda havası hakim olup duygusal anlar yaşanırken Bakanlar Kurulu'nda durum daha farklıydı.

Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olarak da Bakanlar Kurulu toplantılarına katılması beklendiği için veda havası oluşmadığı bildirildi. Sadece birkaç bakan söz alıp, "12 yılda çok önemli mesafeler kat edildiğini, demokratikleşme ve yatırımlar konusunda büyük adımlar atıldığını" belirtip teşekkür etti.

Onun dışındaki bölüm diğer Bakanlar Kurulu toplantıları gibi devam etti. Çözüm süreci başta olmak üzere ülke gündemindeki konular tartışıldı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne çıktıktan sonra kabine ile ilişkilerinin nasıl devam edeceğinin sinyallerini de verdi. Erdoğan, kendisi açısından önemli olan konuları 5 başlık altında topladı.

Bunları, "Çözüm süreci, paralel yapı ile mücadele, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki gelişmeler, Avrupa Birliği ve yatırımlar" olarak sıralayan Erdoğan, "Hepsiyle yakından ilgilenmeye devam edeceğim. Özellikle bu konularda birlikte çalışacağız" diye konuştu.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler