YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 4 eski Bakan hakkındaki ilk yorum
Afrika ziyaretinin ilk durağı Etiyopya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı. Erdoğan, 4 eski bakanın yüce divanan gönderilmemesi ile ilgili olarak, "Hayırlı olsun" dedi.
Erdoğan'dan 4 eski Bakan hakkındaki ilk yorum
21 Ocak 2015 / 14:30 Güncelleme: 21 Ocak 2015 / 15:20

"Afrika ile birçok alanda mesafe katettik. Gerek resmi kurumlarımız gerek insani yardım teşkilatlarımız son derece zor şartlarda çalışmalarını sürdürüyor. 2013 yılı itibariyle Afrika ortaklık sürecine girildi. Geçtiğimiz Kasım ayında ortaklık zirvesi gerçekleştirmiştik" diye konuşan Erdoğan'ın konuşmasında satır başları şöyle:

4 eski Bakan hakkındaki ilk yorum

Bu yapılan oylamanın amacı bu dört tane arkadaşımız Yüce Divan'a gidecek midir, gitmeyecek midir? Bu oylamanın neticesi ne olursa Yüce Divan'a gider, ne olmazsa Yüce Divan'a gitmez. Sizden şunu beklerdim. Acaba 276 niye çıkmadı  Bu soruyu sormalıydınız veyahut 276 oyu bulamayanlara bu soruyu sormanız gerekir. Çünkü Yüce Divan'a sevk noktasında onların gayreti, onların çabası var, yani muhalefeti kastediyorum.

Dinlendiğimi söyledim ama dinletemedim

Biliyorsunuz bu benim yeni dillendirdiğim bir konu değil. Aylardır hatta son iki yıldır dillendirdiğim bir konu. Ve sadece Başbakanlığın değil, Cumhurbaşkanlığı'nın da dinlendiğini söyledim ama biz söylerken bunlara ne yazık ki Türkiye'nin yazılı ve görsel medyası inanmadı.

Merkez Bankası verilen mesajlardan nasibini almamış

Bu indirimi bizim yeterli bulmamız mümkün değil. Görünen o ki Merkez Bankası verilen mesajlardan halen nasibini almış değil. Şu anda uluslararası bu alanda söz sahibi olanlar bile bu indirimin yeterli olmadığını, olamayacağını, çok daha fazla indirimin yapılabileceğini söylerken tabi olaya politika faizi açısından bakmamak lazım. Bir de bunların katları var. Bu katlardan da baktığınız zaman bu yapılanın pek bir işe yaramadığını görüyorsunuz.

Eteklerden daha çok taş dökülecek

Türkiye'de maalesef bir kısım yargı mensupları, yargıdaki dokunulmazlık imkanlarını nasıl kullandıklarını çok açık net ortaya koyuyor. Ve şu anda Gölbaşı'ndaki süreç, inanıyorum ki birçok şeyleri ortaya çıkaracaktır. Bu eteklerden çok taşlar dökülecek"

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler