YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 177 yıl sonra bir ilk
Erdoğan'dan 177 yıl sonra bir ilk
04 Ekim 2015 22:51
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'daki Türk vatandaşlara seslendi. Erdoğan; '1838 yılından bu yana ilk kez Belçika ile resmi görüşme gerçekleştireceğiz' dedi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 2 bin Türk vatandaşı tarafından karşılandı.  Erdoğan burada kendini karşılayan gurbetçilere seslendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Biz bize sığınmış olan bu masum ve mazlumları gökten yağan varil bombalarına asla teslim edemezdik. Onun için kapılarımızı açtık. Biz Kobani'den gelenlere kapılarımızı açtık. Ama şahsım ve ülkemle alakalı çok çirkin iftiralar attılar.

1838 YILINDAN BU YANA BİR İLK OLACAK

Barajlar bombalanıyor ama biz yolumuza devam ediyoruz. Bunların kitabında böyle bir şey yok. Bunlar sadece yoklar için var. Sizler bu kardeşinize çok destek verdiniz. Buradan diyorum ki; 1 Kasım'da benim Avrupa'daki kardeşlerim ciddi oranda seçime katılım sağlasın. Terörü yenmek için güçlü bir Türkiye için demokratik hakkınızı kullanmalısınız. İnanıyorum ki bu kararlılığınızı 1 Kasım'da ortaya koyacaksınız.

1838 yılından bu yana ilk kez Belçika ile resmi görüşme gerçekleştireceğiz.

Sizleri hep birlikte en kalbi duygularla selamlıyoruz. Geleceğimiz aydınlık olsun diyorum kalın sağlıcakla.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler