YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a suikast davasında şok ifade!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sultangazi Belediyesi Ek Hizmet binasının açılış töreninde suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen Ferhat Yıldız’ın yargılanmasına başlandı.
Erdoğan'a suikast davasında şok ifade!
13 Kasım 2014 / 02:45 Güncelleme: 13 Kasım 2014 / 07:58

Yıldız’ın “tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’’ suçundan 20 yıl hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında, “Halk Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulunuyordu. Makam aracıyla aramda 10 metre mesafe vardı. Mermiyi namluya sürdüm ve silahı doğrulttum…”diye ifade verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sultangazi Ek Hizmet Töreninde suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen Ferhat Yıldız hakkında 'tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs"suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ne açılan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Ferhat Yıldız hazır bulundu. Şikayetçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı avukat Ferah Yıldız temsil etti.

Protesto için yaptım, öldürme amacım yoktu

Sultanbeyli’de kuruyemiş dükkanı olduğunu belirten  Ferhat Yıldız olay günü caddelerde Erdoğan’ın geçtiği yönünde anonslar yapıldığını söyledi.

Yıldız yaşananları şöyle anlattı:

"Olaydan bir hafta önce adını bilmediğim bir şahıstan, bir otobüs durağında silah satın aldım. Silahı satın aldığımda içince bir tane kurşun vardı. Silahı hiç kullanmadım. Halk, Erdoğan makam aracıyla geçerken sevgi gösterisinde bulunuyordu. Ben kalabalığın arkasındaydım. Makam aracıyla aramda 10 metre mesafe vardı. Aracın arkasından yola indim. Mermiyi namluya sürdüm, sonra silahı makam aracının arkasından taş atar gibi attım. Sonra korumalar yanıma gelip ‘Ne attın?’ diye bağırdılar. Cumhuriyetim tehlikedeydi, bir mesaj vermek için yaptım.  Erdoğan’ı vurmayı planlamadım, amacım sadece protesto yapmaktı"

Hakim: Vatanı kurtarmak için hiçbir eyleme katıldın mı?

Hakimin ‘’Daha önce böyle vatanı kurtarmak adı altında bir eyleme katıldın mı? ‘’ sorusu üzerine Yıldz, ‘’Taksim eylemlerine katıldım. Yasal bir eylemdi.’’ Yanıtını verdi.

Erdoğan'ın koruması tanık olarak dinlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 koruması duruşmada tanık olarak dinlendi. Tanık H. Ç. Erdoğan’ın açılış programından sonra makam aracına bindiğini ve kendisinin de görevini yaparak aracın arkasından koştuğunu söyledi. Yıldız’ı elinde silahla gördüğünü, sanığın iddia ettiğinin aksine kalabalığın en ön tarafında olduğunu belirten H. Ç. , ‘’ Sanık silahını Erdoğan’a doğrultmuştu.

Kendisini gördüğümde silahını at diyerek bağırdım. Ben müdahale edince silaını attı. Üzerinde arama yaptığımızda, arka cebinde bir çakı bulduk.’’ Dedi. Sanığa olayın ardından ‘’Neden yaptın?’’ diye sorduğunda sanığın, Erdoğan’ın PKK’ya çok taviz verdiği iddia ederek milliyetçi söylemlerde bulunduğunu söyledi. Sanık hakkındaki tahliye talebini reddeden mahkeme duruşmayı erteledi.

Sayın R.T.E
 // M.N.A
Suikastı bu yapmak isteyen alçağa değil bunun arkasindaki alçaklar açığa çıkarılması lazım...
13 Kasım 2014 10:05
Sayın R.T.E
 // M.N.A
Suikastı bu yapmak isteyen alçağa değil bunun arkasindaki alçaklar açığa çıkarılması lazım...
13 Kasım 2014 10:05
en ağır
 // mehmet
en ağır ceza verilmeli...
13 Kasım 2014 Perşembe 08:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler