YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a soru soran Zaman muhabiri konuştu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sorduğu sorulara karşılık sert bir tepki alan Zaman gazetesi muhabiri Ahmet Dönmez konuştu. Dönmez, "Bana kukla muamelesi yaptı' diyerek Erdoğan hakkında dava açmayı düşündüğünü söyledi.
Erdoğan'a soru soran Zaman muhabiri konuştu
13 Şubat 2014 / 12:22 Güncelleme: 13 Şubat 2014 / 12:25

RS FM’de katıldığı 'Atilla Güner’le Akşam Postası'programında o anı anlatan Ahmet Dönmez, yönelttiği sorularla ilgili hiçbir yerden talimat almadığını söyledi.

"Başbakan’ın şahsını hedef alan sözlerini şık bulmadığını söyleyen Dönmez, "Yeri geldiğine hoşuna giden yeri geldiğinde eleştiren haberler yapmıştım. Örneğin; ‘Uludere ile ilgili bu konu hani karanlık dehlizlerde kaybolmayacaktı?’ diye sorduğumda da kızmıştı” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Başbakan Erdoğan’ın İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile düzenlediği basın toplantısında kendisine soru soran Zaman muhabirini azarlamıştı.

Zaman gazetesi muhabiri Ahmet Dönmez şu soruyu sormuştu;

-“Gezi olayları sırasında Fas'tan Habertürk televizyonunu arayarak Bahçeli'ye ait bir alt yazıyı kaldırttığınız söyleniyor. Kamu ihaleleri alan bazı iş adamları arasında para havuzu oluşturulduğu, toplanan paralar ile Sabah Gazetesi ve ATV'nin alındığı, el değiştirdiği öne sürülüyor. İzmir Urla'da birinci derecedeki sit alanında villalar yapıldığı, bundan sizin de bilginiz olduğu, hatta iddiaya göre size ait bir villanın da orada olduğu iddia ediliyor. Bu iddialara vereceğiniz cevap ne olur?'

Erdoğan kızmış ve şöyle demişti;

-“Dışa bağlı olduğunuz yer, size nasıl komuta ediyorsa, ona göre hareket ediyorsunuz” .
O SORULARI HİÇBİR YÖNETİCİM BİLMİYORDU

İşte Ahmet Dönmez'in anlattıkları;

-"Dün akşamdan beri sosyal medyada da bu yönde yaklaşımlar, eleştiriler geliyor. “Sor denildi, yukarıdan emir verildi, gazetesinden, patronlarından emir geldi o da emrin gereğini yaptı ve bu soruları sordu” deniyor.

İnanın kesinlikle gerçekten uzaktan yakından ilgisi yok. Ben bu soruları soracağımı haber müdürüm dahil hiçbir yöneticimle dahi paylaşmadım. Zaten birçoğu izleyememişler bile, daha sonradan haberdar olup beni aradılar. Ekrem Dumanlı Bey dahil.

“Kukla muamelesi yaptı”

-"Bu soruları sorduğumda ben Sayın Başbakan’dan sert bir karşılık almayı bekliyordum. Bunu göze alarak sordum zaten buna hazırlıklıydım.

Ama orada beni rahatsız eden hiçbir şey yok muydu? Tabi ki vardı. Neresi? Özellikle şahsımı hedef alarak hakarete varan ifadeler kullanması. Sanki kökü dışarıda bir gücün oradaki maşası olarak kurulmuş bir makine gibi gelip orada sorularını soran ve hiçbir iradesi olmayan bir kukla muamelesi yaptı. Zaten açıkça da senin buna iraden yok dedi. Bunlar şık değildi, bir Başbakan’a yakışmayan ifadelerdi.

“Başbakan'a dava açmayı düşündüm”

-"Bence suç unsuru bile taşıyan ifadeler, böyle bir dava açabilirim aslında, hukuki olarak bunun için elimde yeterince şey var. Fakat daha sonradan vazgeçtim. Neden? Çünkü bu artık evet benim şahsımı rencide eden bir şeydi. Ama öyle günlerden geçiyoruz ki bir yerde de bazı ifadeleri artık hoş görmek gerektiğini düşünmeye başladım."

00:20
 // sanane diyo size neee
Istedigimi yaparim. Istedigimi satatrim diyo. Daha siradan aptalca sorular sor. Fingirdeklerin ayak bacak boylarini sor . Kurtaji sor. Firatdiclenin kenarindaki kuzuyu sor. Kurt kendisi mi diye sor......
14 Şubat 2014 00:20
SAHİ Mİ LA...
 // Selim
Bunların en kıl olduğum tarafı; kendilerini dahi akıllı, karşılarındakini aptal sanmaları......
13 Şubat 2014 Perşembe 23:05
21:49
 // M.N.A.
Tabiki kuklasin Allah belani versin provokatif sorular soruyorsunuz başkası olsa seni ananin yanina gönderidi yalanci peygamberin kuklasisin...
13 Şubat 2014 21:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler