YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a protesto
Başbakan Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesine gelişi öncesi okulda olaylar çıktı. Erdoğan'ı protesto eden öğrencilerle polis arasında arbade yaşandı...
Erdoğan'a protesto
05 Kasım 2010 / 15:31 Güncelleme: 05 Kasım 2010 / 15:31

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü önünde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi öncesinde olaylar çıktı. Attıkları sloganlarla Erdoğan'ı protesto eden grubu, Başbakan'ın gelişi öncesinde kampüsten uzaklaştırmak isteyen polis ve öğrenciler arasında arbede yaşandı.

Başbakan Erdoğan, bir açılış ve Boğaziçi Üniversitesi ile Türk Patent Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imza törenine törene katılmak üzere Boğaziçi Üniversitesi'ne geldi.

Erdoğan'ın gelişi öncesinde Güney Kampüsü önünde toplanan bir grup öğrenci, attıkları sloganlar ve açtıkları pankartlarla Başbakan'ı protesto etti. Erdoğan'ın gelişine kısa bir süre kala polis, protestocu grubu kapının önünden uzaklaştırmak istedi. Bunun üzerine, polise direnen öğrencilerle güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı. Attıkları sloganlarla polise de tepki gösteren öğrenciler, güvenlik kordonu eşliğinde giriş kapısından uzaklaştırıldı. Bu sırada bir grup öğrenci, binaya "Ne sermaye ne devlet, iş ekmek adalet" yazılı pankart açtı.

Başbakan Erdoğan, öğrencilerin protestoları ve yoğun güvenlik önlemleri arasında üniversiteye giriş yaptı. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler