YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a mücadele ödülü
Erdoğan'a mücadele ödülü
19 Temmuz 2010 09:22
Başbakan Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından sigarayla mücadele ödülüne layık görüldü. Erdoğan çok sayıda milletvekilinden de sigarayı bırakma yönünde söz almış.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Dünya Sağlık Örgütü tarafından, sigara ile mücadelesinden dolayı 'Sigara ile Küresel Mücadele Özel Ödülü' verilecek.

Başbakan Erdoğan ödülü, bugün düzenlenecek programda alacak. Başbakan Erdoğan'a şubat ayı içerisinde de Yeşilay Derneği tarafından sigara kullanımıyla mücadelesinden dolayı ödül verilmişti. Dünya Sağlık Örgütü, Başbakan Erdoğan'a ödül verme gerekçesi olarak, özellikle Türkiye'de halka açık kapalı alanların yüzde 100 dumansız hale getirilmesine yönelik yasanın uygulanmasındaki kararlılık ve Türkiye'nin, küresel tütün kontrolü çalışmalarında dünyanın başı çeken ülkelerinden biri haline gelmesine önderlik etmesini gösteriyor.

Başbakan Erdoğan, yakın çevresindeki bürokratlar ve çok sayıda milletvekilinden sigarayı bırakmaları konusunda söz almasıyla biliniyor. Erdoğan, sigara bıraktırma konusunda, paketin üzerine sigarayı bıraktığını söyleyenin ismi, günün tarihi ve bırakan kişinin imzasını alıyor. Erdoğan, sigara bırakan kişinin yakın çevresinden olaya şahitlik edenlerden, sözden cayılması durumunda kendisini aramalarını istiyor. Başbakan Erdoğan, geçen yıl Ramazan ayındaki iftar ziyaretlerinde de sigara kullanımıyla mücadelesini sürdürdü. Erdoğan, Çankaya'nın Bağcılar Mahallesi muhtarından sigarayı bırakma sözü almıştı.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler