YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a mesaj yağıyor...
Bugün sabah saatlerinde annesi Tenzile Erdoğan'ı kaybeden Başbakan Erdoğan'a mesaj yağıyor...
Erdoğan'a mesaj yağıyor...
07 Ekim 2011 / 13:00 Güncelleme: 07 Ekim 2011 / 13:03

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatının öğrenilmesinin ardından Başbakanlık ve AK Parti'nin telefonları kilitlendi. Türkiye'nin dört bir yanından üzüntülerini ifade eden vatandaşlar, Başbakan Erdoğan'a taziye ve başsağlığı mesajlarını iletiyor.

Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nün yoğun olması sebebiyle Başbakanlık İletişim Merkezi'ne de ulaşan vatandaşlar (BİMER), Erdoğan'a iletilmek üzere taziye mesajları yazdırıyor. Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'a düşkünlüğünü bilenler, başsağlığı mesajını yazdırmalarının ardından "Tenzile Erdoğan'ın mekânı cennet olsun. Başbakanımıza Allah sabır niyaz etsin." dualarını da ekletiyor.

Bir hafta önce İstanbul'da hastaneye kaldırılan Tenzile Erdoğan, safra kesesi ameliyatı olmuştu. Erdoğan, bu sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında hayatını kaybetmişti.

CUMHURBAŞKANI GÜL, ERDOĞAN'I ARAYARAK BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı dolayısıyla başsağlığı diledi.

Alınan bilgiye göre Gül, Başbakan Erdoğan'ı telefonla arayarak, başsağlığı dileklerini iletti ve yarın düzenlenecek cenaze törenine katılacağını bildirdi.

BÜLENT ARINÇ: "BAŞBAKANIMIZIN RAHMETLİ ANNELERİNE ALLAH'TAN MAĞFİRET DİLİYORUM"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı nedeniyle, ''Sayın Başbakanımızın rahmetli annelerine Allah'tan mağfiret diliyorum'' dedi.

Atatürk Üniversitesi akademik yıl açılışına katılmak için Erzurum'a gelen Arınç, Valiliği ziyaretinde, uçaktan iner inmez acı haberle karşılaştığını belirterek, ''Bundan dolayı önce sayın Başbakanımızın rahmetli annelerine Allah'tan mağfiret diliyorum. Sayın Başbakanımıza, ailesine ve bütün milletimize baş sağılığı diliyorum. Bütün rahmetli olan annelerimize mağfiret diliyorum. Hasta olanlar varsa sağlık ve afiyetler diliyorum'' diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU, BAŞBAKAN ERDOĞAN'I ARAYARAK BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak başsağlığı diledi.

CHP'den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'ı arayarak, annesinin hayatını kaybetmesi nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdiği belirtildi.

Kılıçdaroğlu'nun, Tenzile Erdoğan'a Allah'tan rahmet, Başbakan Erdoğan'a da başsağlığı dilediği bildirildi.

EGEMEN BAĞIŞ: "ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatıyla ilgili, ''Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, güzel bir ömür yaşadı, uzun bir ömür yaşadı, evlatlarının çok güzel mürüvvetlerini gördü. Allah herkese o mutlulukları yaşatmayı nasip etsin, nur içinde yatsın'' dedi.

Bakan Bağış, resmi ziyarette bulunmak üzere geldiği Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Başbakan Erdoğan'ın annesinin vefatıyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde acı haberi aldığını belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın validelerinin vefat haberiyle sarsıldıklarını ifade eden Bağış, şunları kaydetti:

''Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, güzel bir ömür yaşadı, uzun bir ömür yaşadı, evlatlarının çok güzel mürüvvetlerini gördü. Allah herkese o mutlulukları yaşatmayı nasip etsin, nur içinde yatsın.

Tabii Sayın Başbakanımızın annesine ne kadar bağlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Eminim çok çok üzgündür, böyle bir durumda kendisini arayıp o üzüntüsünü derinleştirmek istemedim.''

Bakan Bağış, Saraybosna'daki programının bir kısmını iptal ederek, yarın Türkiye'ye giderek cenazeye katılma arzusunda olduğunu da bildirdi.

ERTUĞRUL GÜNAY: "SONSUZ RAHMET DİLİYORUM"

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı dolayısıyla, ''Sayın Başbakanımızın annesine sonsuz rahmet diliyorum'' dedi.

Bakan Günay, İzmir Üniversitesinin akademik yılı açılışında, gazetecilere, İzmir programının yarınki bölümünü iptal ettiğini bildirdi.

Günay, ''Yarın başka ziyaretlerimiz vardı ama kesmek zorunda kalacağım. Çünkü bizim için çok önemli bir kaybın haberini biraz önce aldık. Çok değerli arkadaşımız, çok değerli kardeşimiz sayın Başbakanımızın annesi vefat etti. Onun için yarınki programı iptal edip ayrılmak durumunda kalacağız. Ben bu vesileyle, değerli arkadaşımızın sayın Başbakanımızın annesine sonsuz rahmet diliyorum. Kendisine, ailesine sabır dileklerimi sunmak istiyorum'' diye konuştu.

BİNALİ YILDIRIM: "SAYIN BAŞBAKANIMIZA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatından duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Bakan Yıldırım, İzmir'de KİTVAK Hasta ve Yakınları Konukevi'nin açılış törenine katıldı. Basın mensuplarının Tenzile Erdoğan'ın vefatına ilişkin sorusu üzerine, vefat haberinin ardından Başbakan Erdoğan ile görüştüğünü söyledi.

Yıldırım, ''Öncelikle sayın Başbakanımıza, ailesine, yakınların baş sağlığı diliyorum. Hafta başında bir ameliyat geçirmişti, ondan sonra tedavi devam ediyordu, iyileşme sürecindeydi, ama bu sabaha saat 09.15 itibarıyla vefat etmiş bulunuyor. Başbakanımızı aradım. Yarın öğlen Fatih Camisi'nde kılınacak cenaze namazına katılacağım'' dedi.

Binali Yıldırım, İzmir'deki programının bir bölümünü iptal edebileceğini de sözlerine ekledi.

ÖMER DİNÇER: "SAYIN BAŞBAKANIMIZIN ANNESİ BİZİM DE ANNEMİZDİ"

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatına ilişkin, ''Sayın Başbakanın annesi bizim de annemizdi. Onun kaybı bizim için büyük boşluk oluşturacak'' dedi.

Bazı etkinliklere katılmak üzere Afyonkarahisar'a gelen Dinçer, belediye ziyareti sırasında basın mensuplarının Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefat ettiğini bildirmesi üzerine, Tenzile Erdoğan'a Allah'tan rahmet diledi. Ömer Dinçer, ''Sayın Başbakanımıza, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Sayın Başbakanın annesi bizim de annemizdi. Onun kaybı bizim için büyük boşluk oluşturacak'' dedi.

--------------------------------------------------------------------------------
BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Demirören, kulübün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Kıymetli Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı beni, ailemi ve camiamızı derinden üzmüştür. Türkiye Cumhuriyeti'nin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi hedefinde büyük işler başaran, son yılların en büyük ekonomik yükselişinin mimarı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı bizlere armağan eden, vefakar annelerimizden Tenzile Erdoğan'a Allah'tan rahmet, Erdoğan ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.''

GALATASARAY BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Aysal, kulübün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, ''Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın valideleri Tenzile Erdoğan hanımefendinin vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhume Tenzile Erdoğan hanımefendiye Allah'tan rahmet, başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Erdoğan Ailesi'nin tüm mensuplarına başsağlığı ve sabırlar dilerim'' ifadelerini kullandı.
Başbakan Erdoğan'ın annesinin vefatı

TRABZONSPOR BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Trabzonspor Kulübü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan mesajda şu ifadelere yer verildi:

''Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Sayın Tenzile Erdoğan'ın vefat ettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhume Tenzile Erdoğan'a Yüce Allah'tan rahmet, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, değerli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.''  (Ajanslar)

BAS SAGLIGI BASBAKANA
 // metin LoSTAR
Hakkın Rahmetine Kavuşan Tenzile Erdoğan Yüce Allah’tan rahmet , kederli ailesine sabırlar diliyorum/uz. Yeri Nur Mekanı Cennet olsun..Başınız sağolsun.....
08 Ekim 2011 23:36
Başsağlığı Mesajı
 // Asim çelik
10/2011 Sayın Başbakanımızın Muhterem annesi Tenzile Erdoğan ın vefat ettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş Bulunmaktayız Merhumeye Allahtan Rahmet Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,a.değerli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim...
07 Ekim 2011 13:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler