YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a küfür edenler Kılıçdaroğlu'nun adını verip Meclis'e girmiş
CHP’nin önceki günkü grup toplantısında Erdoğan ile AK Partililere küfür eden gruptakilerden 3’ü belirlendi. Üç kişinin bizzat Kılıçdaroğlu’nun misafirleri olarak Meclis’e girdiği tespit edildi. Grup içindeki 3 kişi Kılıçdaroğlu’nun adını verip içeri gird
Erdoğan'a küfür edenler Kılıçdaroğlu'nun adını verip Meclis'e girmiş
26 Mayıs 2016 / 10:26 Güncelleme: 26 Mayıs 2016 / 10:32

Konuşmalarındaki seviyesizliklerle sınırları zorlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, küfürbazları da Meclis'e soktu.

Kılıçdaroğlu'nun ismi ile Meclis'e giren bir grup, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a, AK Parti'ye ve AK Partililere küfür etti, tezahüratta bulundu. Grup toplantısında küfürler havada uçuşurken, kılını dahi kıpırdatmayan Kılıçdaroğlu, kullandığı ağır üslup ve hakaretlerini sürdürdü.

MÜDAHALE ETMEDİ

Salı günü CHP Meclis grup toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında bir grup Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye oy verenlere hakarette bulundu, küfür etti. Erdoğan'a, AK Parti'ye ve AK Partililere küfürlü tezahüratlar yapılırken Kılıçdaroğlu'nun müdahale etmek yerine konuşmayı tercih etmesi dikkati çekti.

3 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

CHP grup toplantısında küfür edenler teker teker tespit edilmeye başlandı. İlk olarak üç kişinin isminin tespit edildiği belirtildi. Kılıçdaroğlu adına Meclis'e giren isimlerin Ali Doğacan Ö., Hüseyin G. ve Haydar G. olduğu öğrenildi. Diğer küfür edenlerin kimliklerinin tespit edilmeye çalışıldığı kaydedildi. Kılıçdaroğlu'nun ismini vererek Meclis'e giren isimlerin, Meclis'in ziyaretçiler için kullandığı kapalı devre sistemini kullandığı öğrenildi. Meclis içerisinde ziyaretçiler için kapalı devre sistem bulunuyor.

İÇERİ NASIL GİRDİLER

Bu sistemi sadece milletvekilleri ve danışmanları kullanabiliyor. Meclis'in kendi kablolu hattı olan bu sistem üzerinde ziyaretçiler için bir panel bulunuyor. Bu panele milletvekillerine verilen özel şifre ile giriş yapılıyor. Sistem üzerinden kendisine gelecek ziyaretçinin bilgileri, hangi kapıdan gireceği detaylı bir şekilde yazılıyor. Ziyaretçi Meclis'e geldiği zaman kimlik kontrolünden geçirildikten sonra ziyaretçi kartı ile içeri alınıyor. Bu isimlerin içeri alınması için sisteme Kılıçdaroğlu'nun Meclis ekibi tarafından yazıldığı belirtildi.

HESABI SORULACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski avukatı ve Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Meclis çatısı altında Cumhurbaşkanına küfür edenlerin takipçisi olduklarını ve bunların hesabını soracaklarını söyledi. Özkaya, bu küfürbazların gerekli hukuki ve idari ceza almalarının da takipçisi olacaklarını kaydetti.

Hesabını verecekler

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da CHP grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretler içeren sloganların atılmasını sert bir dille eleştirdi. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında konuyan Kurtulmuş, hukuken gerekli adımların atılacağını belirtti. Kurtulmuş şunları kaydetti: “Ana muhalefet partisinin grup toplantısında Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına, halk tarafından seçilmiş olan bir cumhurbaşkanına ağza alınmayacak küfürlerle hakaretler edilmesi kabul edilemez. Hele hele bu hakaretler yapılırken ana muhalefet partisinin başındaki zatın küfürleri onaylıyormuşçasına sessiz kalması hiçbir siyasi teamül bakımından kabul edilemez. Siyasi rakip olmak başka bir şeydir, hasım olmak başka bir şeydir. Siyaseti bu kadar seviyesiz, edepsiz, düşük bir şekilde yapmaksa bambaşka bir şeydir. Bu hakaretleri yapanlar ve seyirci kalanlar mahkemelerin önünde bu yaptıklarının hesabını verirler"

Edepsiz sözlere suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP'nin önceki günkü TBMM grup toplantısında, kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle, bir grup CHP'li hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verdiği dava dilekçesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin dünkü TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşması sırasında, bir grup CHP'linin alkışlar eşliğinde slogan atarak, Erdoğan'a hakaret ettikleri belirtildi.

“Şikayet konusu sloganın, TBMM çatısı altında daha önce emsali görülmemiş düzeyde seviyesiz ve argo bir slogan" olduğu vurgulanarak, “Bununla birlikte esas talihsizlik başta Anamuhalefet Partisi lideri olmak üzere hiçbir parti yetkilisinin bu düzeysiz ve seviyesiz slogana müdahale etmemiş olması ve hatta zımnen onaylamış olmasıdır" denildi.

Dilekçede, tespit edilecek şüpheliler hakkında atılı suçtan soruşturma yapılarak, “Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan kamu davası açılması talep edildi.

SEYİRCİ KALDI

AK Parti Grup Yönetimi de CHP grup toplantısında atılan küfürlü sloganlar, hakaretler ile bunları durdurmak, susturmak için hiçbir şey yapmayan sorumlular hakkında hukuki girişimleri başlattı. AK Parti Grup Başkanvekilleri Naci Bostancı, İlknur İnceöz, Bülent Turan ve Coşkun Çakır imzalı açıklamada, tribüne özellikle yerleştirildiği anlaşılan bazı grupların rezaletine Kılıçdaroğlu'nun da seyirci kaldığı vurgulandı. 

 

YENİ ŞAFAK

ortada kaldı
 // selami özde
Türkiye yaşayacak bunu,KK 1915 in intikamını almak için harıl harıl çalışmakta,işin en ilginç yanı da bu ya bunu chp ile yapacak,KKbağıra bağıra
bana saldırın diye tepiniyor,bekleyin daha ne çirkinlikler göreceğiz,ha birde toplum gale almayınca da çok bozuluyor,aslında tüm hayalleri humeyni vari bir devrim bekliyordu,olmayınca ağababaları kendi başına bıraktı çıldıracak elindeki bu muazzam banka sermayesi ile birşey yapamassa seyreyleyin cümbüşü ...
27 Mayıs 2016 Cuma 00:24
azınlık temsilcileri
 // muammer bekaroğlu
banagöre bu zihniyet eperyalizmin türkiyedeki azınlık temsilcileri bunlar herdevirde bu ülkelere uşaklık yapmaktan başka bir şey yapmadıkları gibi halada devametmeye çalışıyor bu satılmış uşaklar,daha dün fransada Atatürk,e heler söylediklerini izladik,ne bitmez hain varmış bu ülkede be...
26 Mayıs 2016 Perşembe 12:00
uğur muş beyinden bahsetmişde..
 // atiker
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
26 Mayıs 2016 Perşembe 11:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler