YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a küfre zamanaşımı
Erdoğan'a küfre zamanaşımı
06 Mayıs 2010 08:32
Askeri tesis içindeki gazinoda televizyon programında seyrettiği Başbakan Erdoğan'a küfreden eski pilot Yüzbaşı Halil Açıkgöz'ün davası zamanaşımından düştü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a küfrettiği için eski pilot Yüzbaşı Halil Açıkgöz hakkında açılan dava zamanaşımı nedeniyle düştü. Dosyayı inceleyen mahkeme, dün görülen ilk duruşmada, olayın üzerinden 5 yıl geçtiği gerekçesiyle davanın zamanaşımı nedeniyle düşmesine karar verdi.

5 yıl önce Eskişehir'deki 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı'nda pilot olarak görev yapan Yüzbaşı Halil Açıkgöz (40), askeri tesis içerisindeki bir gazinoda televizyon programında seyrettiği Başbakan Erdoğan'a küfür etti. Bu anın çekilen ses kayıtları "slideshare.net" adlı bir internet paylaşım sitesinde yayımlandı. Olayın ortaya çıkması üzerine 1. Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Savcılığı Yüzbaşı Açıkgöz hakkında soruşturma başlattı. Askeri savcılıkça yapılan tahkikat sonucunda görevsizlik kararı verilerek dosya Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Dosyayı inceleyen cumhuriyet savcısı ise Yüzbaşı Açıkgöz hakkında 16 Mart 2010 tarihinde iddianame hazırladı. Başsavcılığın hazırladığı ve kamu görevlisine hakaret suçundan sanık eski yüzbaşının hapsinin istendiği iddianame 3. Sulh Ceza Mahkemesi'ne iletildi.

Kamu görevlisine hakaret suçundan sanık eski Yüzbaşı Açıkgöz hakkında 2 yıl hapis cezası istemiyle açılan dava dün görüldü. Eskişehir 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı'nda 5 yıl önce pilot yüzbaşı olarak görev yapan tutuksuz sanık Halil Açıkgöz katılmadı. Sanık avukatı Erol Halka da Ergenekon'dan tutuklu bulunan ve bugün Erzurum'da duruşması yapılan Eskişehir İl Jandarma Komutanı Albay Recep Gençoğlu'nun avukatlığını yaptığından mazeret dilekçesi göndererek duruşmaya katılmadı. Mahkeme, TSK'daki görevinden ayrılan ve şu anda bir özel havayolu şirketinde pilotluk yapan sanık Açıkgöz'e tebligat yapılamadığını belirterek, duruşmaya gelen 3 tanığı da dinlemedi. Ocak 2005'te gıyabında Başbakan Erdoğan'a küfür etmek suretiyle edilen hakaretin "memura gıyabında hakaret'' suçu olduğunu söyleyen hakim, olayın üzerinden 5 yıl geçtiği için davanın zamanaşımına uğradığını ve düştüğünü bildirdi.
Zaman

Haberin çıktığı gizemli site
 // kemal şerefligil
Slideshare sitesindeki görüntüleri izlediğiniz zaman emekli binbaşının ailesi ile çekilen resimlerden kesilmiş özel fotoğraflarını göreceksiniz. Bu resimleri emekli binbaşının bilgisayarından çalıp bu komployu hazırlayanlar hakkında (askeri savcılık bu kişileri biliyor) Türkiye Cumhuriyeti savcıları herhangi bir işlem yapmaz ise bu devlet bitmiş demektir. Ancak bu kişiler bulunup neden böyle bir girişimde bulunulduğu ortaya çıkarsa Eskişehir Hava Üssündeki ...
06 Mayıs 2010 20:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler