YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a hakaret eden gence tahliye!
Konya’da devrim şehidi Mustafa Fehmi Kubilay için düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği suçlamasıyla tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A., itiraz üzerine bugün tahliye edildi.
Erdoğan'a hakaret eden gence tahliye!
26 Aralık 2014 / 11:00 Güncelleme: 26 Aralık 2014 / 14:04

Lise öğrencisi M.E.A, salı günü Halkçı Liseliler Grubu tarafından Gedavet Parkı’nda düzenlenen Kubilay’ı Anma Töreni’nde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla çarşamba günü okula gelen polisler tarafından sınıftan çıkartılıp gözaltına alındı.

O liseli, Kılıçdaroğlu ile selfie çektirmiş

Sorgusundan sonra Konya 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen M.E.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hukuk çevrelerinde ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran liseli M.E.A.’nun tutuklanması kararına avukatı Barış İspir dün itiraz etti. Konya 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi dün itiraz dilekçesini değerlendirdi ve kararı bugüne bıraktı. Mahkeme, itirazı haklı bularak bu sabah M.E.A.’nın tahliyesine karar verdiğini açıkladı. Tahliye kararını öğrenen M.E.A.'nın annesi "Çok mutluyum" dedi.  

M.E.A. cezaevinden çıktı ve basın mensuplarına açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beykent Üniversitesi’nde öğrencilerle biraraya geldi. Konya’da tutuklanan 16 yaşındaki liseli M.E.A. hakkında ’tutuksuz yargılanma’ kararı çıkmasıyla ilgili soru yöneltilen Kılıçdaroğlu, "16 yaşında ki bir çocuğun bir dakika bile hapiste kalması doğru bir olay değil. Hatanın gecikmiş olarak düzeltilmesi güzel bir şey" dedi.

TERBİYESİZLİK İLE ÖZGÜRLÜĞÜ KARIŞTIRMAYIN
 // ersin yalçın
Terbiyesizlik yapan herkes cezasını çekmeli arkasında kim olursa olsun Türkiye nin Başbakanına saygısızlık yapan kişiler anne baba terbiyesi almamış bazı kültürel değerlerden nasibini almamış kişiler var bunları kahraman ilan etmek alçaklıktır demokrasinin karşısında aciz kalan ve %50 nin oyuyla seçim kazanmış liderlere küstahlık yapanlar çok büyük ceza almalı ...
26 Aralık 2014 Cuma 16:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler