YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a çok ağır sözler
Erdoğan'a çok ağır sözler
03 Haziran 2011 00:01
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a 'bölücübaşı' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Sayın Erdoğan bir bölücübaşı. Benim açımdan bu ülkeyi bölmek isteyen, yurttaşları ayrıştırmak isteyen herkes bölücüdür. Buradan çağrı yapıyorum, 'Bana bölücübaşı dedi' diye mahkemeye versin beni, mahkemede nasıl bölücülük yaptığını ispat edeceğim onun'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Kanaltürk'te katıldığı canlı yayında, kendisinin değil Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerginlik yarattığını belirterek, ''Bizim güzel bir atasözümüz var, rüzgar eken fırtına biçer, diye. Buna her politikacının dikkat etmesini söyledim ama sayın Erdoğan'ın ertesi gün yapmadığı küfür kalmadı. Bunu niye yapar, ben anlamakta zorlanıyorum'' dedi.

Hopa'daki olayların ardından Vali ile Emniyet Müdürü'nün görevlerinden ayrıldığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ''Bana küfreden o kişinin de o görevden istifa etmesi lazım'' diye konuştu.

Her siyasetçinin gittikleri yerlerde seçim propagandası yapılmasına olanak sağlanması gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, bir yurttaşın Hopa'da yaşamını yitirmesinin kötü bir olay olduğunu söyledi. Hopa'da otobüsten düşerek yaralanan polise geçmiş olsun dileklerini ilettiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Ben bu kadar duyarlıyım, öbür taraftan gelen küfre bakan, bunu anlamakta zorlanıyorum. Bende gerginlik yok, öyle bir şey benim kitabımda da yok ama gerginliği yapan sayın Erdoğan'dır'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ''bölücübaşı'' olarak nitelendirdiğinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

''Sayın Erdoğan bir bölücübaşı. Benim açımdan bu ülkeyi bölmek isteyen, yurttaşları ayrıştırmak isteyen herkes bölücüdür. Bayrak bu ülkede yaşayan 73 milyon yurttaşın ortak paydasıdır. Hiç kimse bu bayrağın sahibi benim diyemez. Bu bayrağın sahibi hepimiziz. Bizim ortak paydamız bayrak. Nasıl diyebilirsiniz ki 'şu mitingde Türk bayrağı yoktu' diye  Allah aşkına bunun üzerinden politika yapılır mı  Bayrak, etnik kimlik ve din üzerinden politika yapan ülkeyi ayrıştırır. Onlar bölücüdür, ben bütünleştiriciyim. Defalarca kullandı bunu, en sonunda dayanamadım, 'Sen bölücübaşısın. Ülkeyi bölüyorsun' dedim. Bundan kırılmasın, beni mahkemeye versin. Buradan çağrı yapıyorum, 'Bana bölücübaşı dedi' diye mahkemeye versin beni, mahkemede nasıl bölücülük yaptığını ispat edeceğim onun.''

Kılıçdaroğlu, ''Bir CHP Genel Başkan Yardımcısıyla BDP'li bir yöneticinin mitinge katılım konusunda destek görüşmesi yapıldığı ve katılımların da bayraksız olacağı yönünde'' iddialar bulunduğunun ifade edilmesi üzerine, CHP'nin çoğu mitinginde bayrak olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, iddia edilen görüşmenin söz konusu olmadığını belirtti. AA

belli oluyor.
 // Ali AK
sayın ke-mal yalandaroğlu kimin bölücü olduğu belli. Adam halka sırf bölücülük olmasın diye tc vatandaşları dedi gün oldu onu bile konu ettiniz. Asıl bölücülük sizde. Uçan yalan. :-)...
03 Haziran 2011 09:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler