YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a cevap gecikmedi
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın grup toplantısındaki Başbakan ne yapacak? Hakimleri arayıp talimat mı verecek?" ifadelerine "Kimseden talimat verin gibi bir talebimiz olmadı"dedi.
Erdoğan'a cevap gecikmedi
30 Haziran 2011 / 13:47 Güncelleme: 30 Haziran 2011 / 13:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini yadırgadığını belirterek, kimseden 'yargıyı arayın, talimat verin' gibi bir taleplerinin olmadığını söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın bugün grup toplantısında yaptığı "Ana muhalefet diyor ki; 'Başbakan bu işi çözsün'. Başbakan ne yapacak? Hakimleri arayıp talimat mı verecek?" açıklamasına Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi.

Sosyalist Enternasyonal Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Yunanistan'ın başkenti Atina'ya giderken Esenboğa Havaalanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, "Kimseden yargıyı arayın talimat verin gibi bir talebimiz olmadı. Başbakan'ın sözlerini yadırgadım. Sadece şunu istedik. Anayasa'nın 90. maddesi var. AİHM var. BM var. Hukukun üstünlüğü evrensel hukuktur. 'Bu yerine getirilsin' dedik. Biz de bunu istedik." dedi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler