YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a 'Altın Zambak' ödülü
Erdoğan'a 'Altın Zambak' ödülü
01 Ekim 2012 17:14
Bosna'dan Başbakan Tayyip Erdoğan'a 'Altın Zambak' ödülü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, savaş sırasında Bosna'nın savunmasında üstün kahramanlık gösterenlere verilen "Altın Zambak" ödülü, Bosna-Hersek'in ilk devlet başkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in kurduğu Demokrat Eylem Partisi (SDA) Genel Başkanı Süleyman Tihiç tarafından takdim edildi.

AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'ne Bosna-Hersek'i temsilen beraberindeki kalabalık heyet ve eski Bosna-Hersek Devlet Başkanı Haris Silayciç ile katılan eski Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı ve SDA Genel Başkanı Süleyman Tihiç, Başbakan Erdoğan'a, Bosna'nın en anlamlı ödülleri arasında yer alan "Altın Zambak" ödülünü verdi.

Merhum Aliya İzzetbegoviç tarafından kurulan ve Bosna Hersek'te Boşnakları temsil eden en büyük parti olan SDA'nın Genel Başkanı Tihiç, kongrenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Büyük bir parti ve büyük bir liderin kongresine katıldık. Buradaki konuşmacılar, organizasyon, partililerin ilgisi ve diğer unsurlar, bu olayı dünya çapında yaşanan en önemli olayların arasına yerleştirdi" dedi.

Kongrede yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'a Bosna-Hersek'e verdikleri sürekli destek dolayısıyla teşekkür etme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu ifade eden Tihiç, "Ankara'daki salonda okunan Filistin ve Bosna-Hersek'in isminin büyük alkış toplanması bizi çok sevindirdi" diye konuştu.


-"Erdoğan Aliya'nın emanetine sahip çıktı"'-


Konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın, merhum Aliya İzzetbegoviç'in kendisine verdiği emanete sahip çıktığını dile getirdiğini, kendisine bunun için teşekkür ettiğini ifade eden SDA Genel Başkanı Süleyman Tihiç, "Konferans salonunda bizimle birlikte Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç ve Boşnak şehitlerin ruhları da vardı" ifadesini kullandı.

Bosna-Hersek ve Türkiye'nin "kopmaz ve bölünmez ilişkilere" sahip olduğunu vurgulayan Tihiç, "Bundan sonra ilişkilerimiz sadece daha da iyiye gidebilir. Dostluk ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra diğer ilişkilerimizi de geliştireceğiz. Bundan sonra Türkiye'den daha da çok destek bekliyoruz" diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler