YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Zerre kadar sizde onur varsa..."
Başbakan Erdoğan, Manisa Cumhuriyet meydanında düzenlenen mitingde halka hitap etti. Bu Başbakan 12 yıldır Başbakanlık yapıyor diyen Erdoğan, "Zerre kadar sizde onur varsa haysiyet varsa Başbakan'a kim bilgi vermiş, onları da açıklayın" dedi.
Erdoğan: "Zerre kadar sizde onur varsa..."
01 Ağustos 2014 / 21:47 Güncelleme: 01 Ağustos 2014 / 22:00

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "Bahçeli hani siz milliyetçiydiniz? Hani siz vatanseverdiniz. O zaman bu ihanet şebekesine neden payandalık yapıyorsunuz? Düşünebiliyor musunuz? Ulusal güvenliğimizi tehdit eden böyle bir şebekeyle beraber hareket ediyorlar" dedi.

Erdoğan, "Namuslu davranmayı öğretmedi size Pensilvanya. Size 'takiye de yapabilirsiniz' dedi. 'Yalan da söyleyebilirsiniz' dedi. 'İftira da atabilirsiniz' dedi. Siz öyle geldiniz ve bu ülkeyi, bu devleti, bu ümmeti, bu toplumu siz bölmeye çalıştınız. Ama bu süreç devam edecek" şetklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, "MHP Genel Başkanı ve MHP yönetimi gerçekten çok zor durumda, ne yapacaklarını bilmez haldeler. Yanlış bir yola girdiler, oradan çıkamıyorlar. CHP ve Pensilvanya, bu MHP yönetimini aldı, uçuruma doğru sürüklüyor. MHP Genel Başkanı da sabah akşam hakaret ederek, terbiye dışı, ahlak dışı hakaretler sarf ederek, beceriksizliğini, başarısızlığını örtmeye çalışıyor. İyi de ne kadar örteceksin Bahçeli?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu da eleştiren Erdoğan, "Öyle bir aday buldunuz ki evlere şenlik. Mızrak çuvala sığacak gibi değil. Duydunuz değil mi? İstanbul Edirnekapı Şehitliği'nde Mehmet Akif merhumun kabrini ziyarete gidiyor. İstiklal Marşı ile Çanakkale Şiiri'ni birbirinden ayıramayacak kadar bu ülkenin, bu milletin yabancısı...

Zerre kadar onur varsa açıklayın

Ey Ekmel! Bu başbakan 12 yıldır Başbakanlık yapıyor. Senin hayatın sorumsuzluklarla geçti benim hayatım ise milletimle hizmetle geçti. Ben milletime hesap vere vere bu hallere geldim. Bunların inlerine gireceğiz demiştik. Bitmedi devam edeceğiz. Bak seni oraya sürenler, aday olamadı. Niye? Çünkü onlarda ne ararsan var. Seni tuzağa sürdüler, sen de o oyuna geldin. Çünkü Pensilvanya tuzağı iyi kurmuştu. Ne dedik biz? Bunların inlerine gireceğiz, dedik. Girdik mi? Devam ediyor, daha bitmedi.

Şimdi onlardan bir tanesi diyor ki 'Bizim üstlerimiz Başbakan'a bilgi verdi'. Şimdi, buradan sesleniyorum. Zerre kadar sizde onur varsa haysiyet varsa Başbakan'a kim bilgi vermiş, onları da açıklayın"

Namuslu davranmayı öğretmedi size Pensilvanya. Size 'takiye de yapabilirsiniz' dedi. 'Yalan da söyleyebilirsiniz' dedi. 'İftira da atabilirsiniz' dedi. Siz öyle geldiniz ve bu ülkeyi, bu devleti, bu ümmeti, bu toplumu siz bölmeye çalıştınız. Ama bu süreç devam edecek.

Erdoğan, şöyle konuştu: Eğer Devlet Bahçeli hakaretlerine ara verirse, CHP genel müdürü iftiralarına ara verirse bizim ne yaptığımızı görecekler. Ama görmemek için, duymamak için, anlamamak için hakaret üzerine hakaret, iftira üzerine iftira atıyorlar. Neymiş? Hükümet Gazze ile ilgileniyor, Türkmenlerle ilgilenmiyormuş. Eğer Türkmenleri görebilirsen, bulabilirsen bize onlara sor. Onlar bizi sana en güzel şekilde anlatırlar. Çünkü onlar senden çok daha dürüstler, adiller, ahlak sahibi. Ama sende o ahlak yok"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler