YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Zana yemin etmeden görüşme olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP Milletvekili Leyla Zana'ın randevu talebi ile ilgili olarak, Leyla Zana'nın Meclis'te yemin etmeden görüşmenin olmayacağını söyledi.
Erdoğan: Zana yemin etmeden görüşme olmaz
29 Ocak 2016 / 14:30 Güncelleme: 29 Ocak 2016 / 14:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

LEYLA ZANA GÖRÜŞMESİ

Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz. Ancak geçenlerde -yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum-, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok.

CENEVRE KONFERANSU VE SURİYE SORUNU

Biliyorsunuz muhalifler son anda Cenevre görüşmelerine katılmaktan vazgeçti. Esed güçlerinin ve Rusya'nın bombalaması muhaliflerde tepki oluşturuyor. Ilımlı muhalefete verilen sözler tutulmadı.

CİZRE'DE AMBULANSLARIN GÖREV YAPMADIĞI İDDİASI

Güvenli bölgeye ambulansların girmesi söz konusu değil. Yaralını al, ambulansların olduğu bölgeye getir. Kendilerine söyleniyor. Söylendiği halde bunlar bunu yapmıyor. Yapmadıkları gibi hatta mecliste bile biliyorsunuz telefonla bir konferans yapmaya çalıştılar. Şimdi tamamen bu boyutların hepsi ideolojiktir ve bu ideolojik yaklaşımla da o ambulansları ateş menziline sokup, oradaki ambulans şoförünü olsun, doktoru olsun, yanındaki hemşireyi olsun ölümle baş başa bırakmaktır.Bundan önce benzer şeyler oldu biliyorsunuz.

Şimdi orada belli mesafedeki 600 ile 1000 metre arasında bir mesafede bunlara bu anonslar yapılıyor. 'Alın yaralıları, getirin güvenli bölgeye ve biz buradan hemen onları hastaneye götürelim' deniyor. Ambulanslar hazır ama bunlar yaralıları oraya kasıtlı götürmüyor. Belki de yaralı değiller. Ateş menziline ambulansları sokup, orada ambulanslara karşı, kendilerine göre orada bir üstünlük temin etmek... Dertleri bu. Tabii ki orada da ilgili arkadaşlar gerekli tedbiri almak durumundalar. Ona göre onlar da o tedbirle bu işi yürütüyorlar. İşin aslı bu

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Cizre, Sur, Silopi, buraların hepsi tertemiz hale gelinceye kadar, çalışmalarımızı zaten belli bir noktaya getirdik, buralarda bu temizlikten sonra da ikinci adım kentsel dönüşüm değişim süreci başlayacak. Kentsel dönüşüm değişim sürecinden sonra da buralarda yepyeni projelerle, tarihi eserlerin restorasyonlarını yaptırmak, bunun dışındakileri ise tamamıyla yeni projeler olarak ele almak suretiyle buradaki vatandaşlarımızı kendi evlerine çok daha farklı bir şekilde yerleştirmektir.

HDP'Lİ VEKİLLERİN AÇLIK GREVİ

Bunlar parlamentoda durmuyorlar sürekli olarak o çatışma bölgesinde, 'yok açlık grevi yapacağız' vs... Birileri açlık grevi yapıyor, eş başkanları da bakıyorsun sağda solda gayet güzel bir şekilde tatil geçirenleri de var bunların içinde. Bunları biz artık gördük. Bunların hangisi ne yapıyor belli değil. Yani bu oyuna artık medya olarak gelmememiz lazım. Tam aksine milletimizi bu noktada ciddi manada uyarmamız lazım. Şu anda bizim Mehmetçiklerimizin, tüm güvenlik güçlerinin verdiği mücadele aslında bu ülkede bir beka mücadelesidir. Vatanımızın milletimizin bekası mücadelesidir. Bu mücadeleden bizim taviz vermemiz mümkün değil.

BAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ HALK BULUŞMALARI

Bu görev sadece benim şahsi meselem değil. Bu konu ile ilgili ciddi manada rol alan arkadaşlarımız, akademisyenlerimiz, medya mensuplarımız var.

ADAMSIN ADAM
 // KASTAMONU
100 YILDA 1 GELEN LİDER RECEP TAYYİP ERDOĞAN....
29 Ocak 2016 Cuma 15:43
helal
 // ali
Helal reis seni allaha başımızdan eksik etmein reissss...
29 Ocak 2016 14:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler