YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Yeni Türkiye'yi birileri kabullenemiyor"
Başbakan Erdoğan, TESKOMB'un vizyon buluşmasında konuştu.
Erdoğan: "Yeni Türkiye'yi birileri kabullenemiyor"
21 Mart 2014 / 20:58 Güncelleme: 21 Mart 2014 / 21:56

Başbakan Erdoğan, " Faiz oranını artırmadığımız gibi bazı önemli düzenlemeler de yapıyoruz. İnşallah faizsiz bankacılıkla ilgili Ziraat Bankamızın çalışması var, Halk Bankası'nın çalışması var, Vakıf Bankası'nın çalışması var" dedi.

"Faiz oranını artırmayacağız"

Başbakan Erdoğan: "Son olaylarla krediler üzerinde faiz baskısı oluştu ancak biz bu faiz baskısını esnafımıza yansıtmıyoruz. Esnafımıza uygulanan kredi faizini artırmıyoruz. Çok çok olağanüstü durum olmadıkça faiz oranını artırmayacağız."

"Çok şaşırtıcı vakalar duyuyoruz"

Başbakan Erdoğan, "Çok şaşırtıcı vakalar duyuyoruz, 'himmet' adı altında, esnafı nasıl haraca bağladıklarını duyuyoruz. Bunlar tehditle şantajla topladıkları haraca, 'zekat, sadaka, himmet' gibi isimler vermiş. Böyle de alçakça bir işin içine girmişler" dedi.

Bu saldırılar benim şahsıma yapılmıyor

Başbakan Erdoğan, "Bu saldırılar benim şahsıma yapılmıyor, partime ve hükümetime de yapılmıyor. Bu saldırılar, milletimize, devletimize, Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılıyor. Bunlar doğrudan doğruya sizlere, esnafa yapılıyor, zanaatkara yapılıyor, huzura, güven ortamına yapılıyor, bahar ortamına yapılıyor" dedi.

"Yeni Türkiye'yi birileri kabullenemiyor"

Başbakan Erdoğan, "Yeni Türkiye'yi birileri kabullenemiyor. Huzur, istikrar, güven ortamı içindeki Türkiye'yi birileri hazmedemedi. Milletin kazanmasını, esnafın kazanmasını, çalışanın ve üretenen kazanmasını birileri içine sindiremedi" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- 30 Mart yeni Ergenekon çetesinin tasfiye edildiği tarih olacak

- 30 Mart'ta kaybedeceklerini anlayan muhalefet partileri, bu Pensilvanya'daki zatın ceketinin içine girdiler

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler