YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Yeni Türkiye'ye alışacaklar, hiç şakası yok bu işin"
Başbakan Erdoğan, partisini grup toplantısında konuştu.
Erdoğan: "Yeni Türkiye'ye alışacaklar, hiç şakası yok bu işin"
27 Mayıs 2014 / 13:02 Güncelleme: 27 Mayıs 2014 / 13:09

Başbakan Erdoğan: "Biz siyasetçiyiz, halka hesabı biz veriyoruz. Merkez Bankası yöneticileri, sadece kendi kendileri içerisinde bir hesabı yapmak durumundadırlar. Onların hesap verdiği mercii millet değil. Neymiş, bağımsızmış...Ama bilecekler ki biz bu millete er veya geç hesabını vereceğiz. Ha vakti dolar, dolduğu zaman da tabii biz gereğini yaparız. Ayrı mesele. Bu işi çözmek zorundayız."

Ey BDP ey HDP neredesiniz?

Başbakan Erdoğan: "(PKK tarafından kaçırılan çocuklar) Ey BDP ey HDP neredesiniz ...Bunların da adreslerini, nerede rehin olduğunu iyi biliyorsunuz. Alıp geleceksiniz. Alıp gelmediğiniz takdirde bizim de b, c planımız devreye girer."

"Burkacan'ların, Berkin'lerin acısını yaşamak istemiyoruz"

Başbakan Erdoğan: "Bu aziz millet hiçbir zaman Alevi, Sünni çatışmasına prim vermedi. Yaşanan onca tahrike rağmen Allah'a sonsuz şükürler olsun, oyuna gelmedi. Sadece oyuna gelmemek yetmez. Biz yeni Burakcan'ların, terörize edilen, terörün içine sokulan yeni Berkin'lerin, Okmeydanı'ndaki olaylarda maalesef ölen Uğur'ların, Ayhan'ların da yitip gitmesine tahammül gösteremeyiz."

 "Alevi vatandaşlarımız, aradaki istismarcılara, ikiyüzlü siyasetçilere prim vermesinler"

Başbakan Erdoğan: "Aradan eli kanlı örgütler, istismarcılar ve tahrikçiler çekildiğinde her mesele çözülecek. Birileri yarayı derinleştirmeye çalıştırırken biz yaralara şifa olmanın, şifa bulmanın gayreti içerisindeyiz. Alevi vatandaşların bu yaşananlardan rahatsız olduğunu biliyorum. Alevi vatandaşlarımız, aradaki istismarcılara, ikiyüzlü siyasetçilere prim vermesinler. Onları istismar ederek Türkiye üzerine karanlık senaryolar yazanlara dikkat etsinler."

"100 yıldır aynı bayat senaryo"

Başbakan Erdoğan: "100 yıldır aynı bayat senaryoyu Türkiye'ye saldırmak için kullanıyorlar. 100 yıldır Türkiye'yi yerinde saydırmak, meşgul etmek, zayıflatmak için kullanıyorlar. Biz bu bayat senaryonun dışarıda yazıldığını, desteklendiğini söylediğimizde birileri çıkıyor hedefi saptırmaya çalışıyor. Allah aşkına Okmeydanı'nda olayların başını çeken eli kanlı terör örgütünün dışarıdan desteklenmediğini söyleyecek olan, yerli bir örgüt olduğuna inanan var mı  Bunların nerelerden beslendiğini hepimiz biliyoruz. Nerelerde korunduklarını, kollandıklarını biz çok iyi biliyoruz."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Cannes Film Festivali'nde Kış Uykusu filmiyle büyük ödül alan Nuri Bilge Ceylan'a bir kez daha tebrik ediyorum.

- Mavi Marmara gemisainde yaralı olan ve geçtiğmiz gün şehit olan kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum.

- Okmeydanı'nda çıkan olaylarda hayatının kaybeden Kurt'un babasını aradım başsağlığı diledim. Olaylarda yaralanan polislerimizi de arayıp geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

- 100. yıldönümünü yaşadığımız 1. dünya savaşı sonrasında bize Misak-ı Milli sınırlarımızı bile çok gördüler

- Alevi ve Kürt vatandaşlarımız üzerinden iki mesele sürekli kaşındı.Alevi vatandaşlarımızı görmezden geldiler. Dersim'de  Aleviler katledildi, binlercesi techire zorlandı. CHP'de hiç bunlara karşı çıkan gördünüz mü? Şuanda CHP'nin genel muhalefeti hiç konuştu mu. Konuşamaz. Çünkü bu işin sorumlusu CHP'dir.

- K.Maraş'ta, Sivas'ta, Gazi Mahallesi'ndeacı olaylar yaşadık. Türkiye'de işler iyi gitmeye başlayınca, Türkiye'nin başına dert açmaya çalışanlar oldu. İçeride ve dışarıda bazı eller işbirliği yaptı. Türkiye'nin enerjisini tüketmek için beraber çalıştılar.

- Şunları kendimize soralım. Japonya iki atam bombasıyla yıkıma uğradığı halde bugün nasıl oldu da dünya devi oldu? Almanya 2. Dünya Savaşı'nda yerle bir edidliği halde bugün nasıl oldu da en büyük ekonomilerden biri olmuştur? Biz ise Neredeyse 35 yıldır tüm enerjimizi teröre harcadık.

- Bir başörütüs yasağı başlattılar, eğetim hakkını elinden aldıkları gençler üzerinden bu güzel ülkemize yazık etmediler mi? Bu ülkede anneler kendi dillerinde konuşurlarsa ülke bölünür diye korkuttu. Biz bu yasağı kaldırdık. Ülkemiz daha da büyüdü. Millet olarak anlamsız yasak ve gündemlerle onyıllarca hatta asırlarca bizi engellediler. Her 10 yılda bize ağır faturalar ödettiler. Bu oyunları milletçe görmemiz lazım.

- Geçen yılın Mayıs ayında Türkiye adeta şaha kalkmıştı ve böyle bir dönemde umutla gelecee bakıyorduk. Sonra Gezi Parkı eylemleri oldu. Neydi 12 ağaç sökülmüş. Bunun istismar edip dalga dalga ülkeye yaydılar.

- Legal ve illegal örgütler o kadar sistemli ve hazırlıklı saldırdılar ki demokrasi ve ekonomimiz yara aldı. Faizler yükseldi, yatrımcıları kaçırmaya çalıştılar. Sokaklardaki vandallık dış basına sanki Türkiye'nin her yerinde bu olaylar yaşanıyormuş gibi servis ediyorlar.

- Anamuhalefetin genel başkanı ve vekilleri bunların yanında yer alıyor. Para veriyor, polise küfür ediyorlar.

- Gazeteleri yalan yanlışi yazıyorlar. İşverenler ve örgütleri el birliği ederek bu olayların adeta sorumlusu olarak bizi göstermeye çalışıyorlar.

- Allah'a hamdolsun dik durduk, eğilmedik ve bükülmedik bu saldırıları bertaraf ettik.

- Gezi tutmadı, 17 Aralık ve 25 Aralık'ta yolsuzluk kılıfı altında yine saldırdılar. Ülkeyi seçime götürdük ve millet darbe heveslilerine cevabı sandıkta verdi.

- Geçen hafta sonu Almanya'daydık. Orada bizim toplantını yapıldığı salonun olduğu yerin hemen karşısında Ali'siz Alevilere miting yaptırdılar. Adeta bizim tolantımızı nasıl sabote ederiz bunun gayretini gösterdiler. Alınan önlemler başarılyıdı ve Almanya'daki kardeşlerimizle coşkulu buluşmamızı gerçekleştirdik. Biz bu bayat senaryonun dışarıdan yazıldığını söylediğimizde birlieri çıkıp saptırmaya çalıştı.

- DHKP-C'nin eğitimi Yunanistan'dan aldığını biliyorduk. Onlara karşı bir operasyonla temizlediler. Ancak tam sıfırlandı mı bunu bilemeyiz.

- İsteseler de istemeseler de Türkiye güçlenme damarını yakalamıştır.

- Anamuhalefet genel müdürünü çok kez uyardım. Bu örgütle aranıza mesafe koyun dedim. Malum Tunceli milletvekili için de uyardım. CHP'li vekilleri Esed'e götürenin Reyhanlı saldırısına karıştığını ortaya koyduk. CHP içinden bir vekil çıkıp da bunlara 'siz ne yapıyorsunuz' demedi.  CHP sadece tahrik eder. Faili oldukları Dersim olayları için yüzleşme cesareti bulamadılar.

- Soma'da bile Alevi vatandaşlarımızı toplayıp oraya götürmek istiyorlar. Acaba buradanne çıkarabiliriz diye çalışıyorlar. Okmeydanı'nda gördük. Silahla ortaya çıktılar. Silahla hangi sorun çözülmüştür. 

- Çıkmış biri Barolar Birliği başkanı konuşuyor. Diyor ki 'Başbakan sadece cam çerçeveyi konuşuyor' diyor.

- Alevi vatandaşlarımız iki yüzlü siyasetçilere yüz prim vermesin. Biz yeni Burkacan'ların terörün içine sokulan yeni Berkin'lerin acısını yaşamak istemiyoruz.

- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde evlatları dağa kaçırılan ailelerin eylemlerini yürekten selamlıyorum.

- 15 yaşındaki çocukları dağa kaçırışlan anne-babaların feryadlarını  tüm Türkiye'nin görmesini istiyorum. Ey HDP neredesin. Gidin alın gelin o evlatları. Dünya medyası nerede. Türkiye'de bir kısım medya nerede? Nerede neyin nasıl olduğunu gayet iyi biliyoruz. Alıp geleceksiniz. Alıp gelmediğiniz takdirde bizim de B planımız devreye girecek. Biz annelerine çocuklarını getirmek için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

- Türkiye üzerinden yapılan değerlendirmeler objektif olmaktan uzak.

- Avrupa'da artan ırkçılığa dikkat çektik.AP seçimleri ırkçılık konusundaki kaygılarımızın ne kadar haklı olduğunu gösterdi

- Yeni Türkiye'ye alışacaklar, hazmedecekler, hiç şakası yok bu işin

- En son 30 Mart'ta gördük. Manşetlerle gelen bir hükümet değiliz. Manşetlerle de gitmeyiz.

- Hem bu kürsüde hem de Köln'de söyledim. Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye 100 yıl önceki gibi Mondros ile Sevr Lozan ile masanın kenarına iliştirilmiş bir ülke asla değildir

- Bu ülkede sorunları kaşıyarak etnik köken din mezhep yaşam tarzı farklılıklarını tahrik ederek kimsenin operasyon yapmasına müsamaha göstermeyiz. Kimsenin bu devleti azarlamasına eyvallah demeyiz.

- Bazıları AB noktasında ne oldu diyor? Bunu diyen köşe yazarlarına sesleniyorum. Biz iktidara geldiğimizde bir fasıl açılmış mıydı? Türkiye müzakerelere oturacak bir ülke dahi değildi. Biz geldik fellik fellik şu kişi o zaman Başbakan dahi değildi. O zaman genel başkandım. 14 ülke dolaştım 15 günde...

- Buna ABD de dahil: Sayın Bush'la oturduk bunu konuştuk. Ben bir genel başkan olarak konuştum. Başkan Bush'la görüştüm. O zaman 15 üye ülke vardı. 13 tanesini dolaştım. Hepsini ziyaret ederek süratle müzakerelere oturmak için adımları attık. Hamdolsun Başbakanlık dönemimde de müzakerelerin başlatılması kararını çıkarttık. 14 fasıl var. Hepsi açılmadı.

- Çünkü Fransa farklı bir tavır koyuyor, Almanya farklı bir tavır koyuyor. 15 üye iken ortada olan müktesebat farklıydı, 25 üye oldu uygulamalar değişti. Bakıyorsunuz AB'ye alınan üyeler uygun oldukları gerekçesiyle değil bir çoğu siyasi kararla alındı. Bu gerçeği de bilelim.

-Fakat buna rağmen biz sabırlıyız. Dersimize de iyi çalışıyoruz. Bizim bütün kurumsal yapımız AB müktesebatına uygun olarak oluşturuluyor. Bugün Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacı çok net bir şekilde ortadadır. Yükselen ırkçılık İslamofobi'nin hatta anti semitizmin panzehiri Türkiye'dir.

- Faiz oranı yüksektir,reel yatırımın artması için faizin düşmesi gerekir. Sıcak parayla ülkenin kalkınacağına inanmıyoruz

- Faiz sebeptir, enflasyon neticedir.Enflasyon ile faiz doğru orantılıdır, ters orantılı değildir.

- 17 ve 25 Aralık darbe girişimi, 27 Mayıs zihniyetini yeniden canlandırma hayata geçirme özleminin tezahürüydü

 

16:47
 // DİKTATÖRLERİN KORKULU RÜYASI
İşte azim, işte kararlılık, işte lider... Arkanda millet var. Durma ve devam et....
27 Mayıs 2014 16:47
MASAALLAH
 // OSMANLI
SUBHANELLAHI VE BI HAMDIHI....
27 Mayıs 2014 Salı 13:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler