YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız"
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Bursa Gökdere Meydanı'nda halka seslendi. Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin "Hepsi oyun. Bunlar dürüst değil. Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız. Bu çok yalnış bir gidiş" dedi.
Erdoğan: "Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız"
18 Temmuz 2014 / 18:04 Güncelleme: 18 Temmuz 2014 / 19:01

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Sadece orta sahada top çeviriyor. Milletin değil, başka çevrelerin adayı olursanız işte böyle zelil olursunuz. Biz, bu adayı İslam İşbirliği Teşkilatındaki icraatlarında gördük ve yanıldık.Şimdi bir de yalanlar konuşuyor, bir defa haddini bil, dürüst ol. Bayram sonrası sesini yükseltecekmiş, sesini yükselttiği zaman gerekli cevabı arkadaşlarım kendisine zaten verirler."

"Tıpış tıpış gelecekler"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "CHP ne diyordu; 'eşi başörtülü bir cumhurbaşkanının resepsiyonuna gitmeyiz' diyordu. Sayın Gül, Cumhurbaşkanı oldu ne yaptılar  Tıpış tıpış gittiler, aynı masada gelip oturdular. 12 Haziran seçimlerinin ardından 'Meclis'e gelmeyeceğiz' dediler. Ne oldu  Tıpış tıpış geldiler. Ben ne dedim, 'gelecekler, göreceksiniz' dedim. 'Yemin etmeyeceğiz' dediler, tıpış tıpış yeminlerini de ettiler. Bunlarda dürüstlük yok, bunlarda yalan çok. MHP Genel Başkanı da eğer hala o koltukta oturuyor olursa, hiç merak etmeyin sözünü yutacak, tıpış tıpış gelecek."

"Ortaya çıka çıka paralel bir aday çıktı"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Günlerce hesap yaptılar, şekiller çizdiler, üçgenler, çatılar çizdiler. Ortaya çıka çıka paralel bir aday çıktı, sabah akşam Pensilvanya'ya, Pensilvanya'daki ihanet şebekesine selam çakıyor. Millete değil, Pensilvanya'ya yaranmaya çalışıyor." 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları,

- Bursa'da sizlerle muhabbet ettik, istişare ettik. 30 Mart'ta Bursa sandığa gitti kendisine yakışanı yaptı. Rabbim kardeşliğimizi daim eylesin. Rabbim Bursa ve Türkiye'yi bütün kötülüklerden muhafaza eylesin. 

- Günlerce çatılar çizdiler, ortaya çıka çıka paralel bir aday çıktı

-Ben Bursalı CHP ve MHP'li kardeşlerimin bu adayı hazmedemediklerini biliyorum. Bu adayı tabanlarına dayatamazlar

- CHP, MHP ve diğer partilerin seçmenleri koyun olmadıklarını 10 Ağustos'ta gösterecekler.

-CHP'nin yönetimi verilen talimatlarla yürüyor. İradelerini CHP'ye Pensilvanya'ya kiraya verdiler. Kendi iradesiyle hareket etmeyen CHP'ye MHP'ye milletim gereken dersi verecektir.

-Terör devleti İsrail çoğu çocuk ve kadın 240'tan fazla Filistinliyi son hafta şehit ederken dünya susuyor

- Bizim Filistin konusunda sesimizi yükseltmemizden birileri rahatsız oluyor. Herkes susar biz susmayız

-Hepsi oyun. Bunlar dürüst değil. Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız. Bu çok yalnış bir gidiş

- Hepsi oyun. Bunlar dürüst değil. Yeni bir Haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız. Bu çok yanlış bir gidiş

- Sesini bayramdan sonra yükseltecekmiş. Sesini yükselttiğinde arkadaşlarımız cevabını verecek

- Biz bu adayı İİT'de gördük ve yanıldık. Bir kere yalanlar konuşuyor, haddini bil, dürüst ol

-YHT bittiğinde Ankara-Bursa arası 2 saat 15 dakika olacak

- Sadece orta sahada top çeviriyor. Milletin değil, başka çevrelerin adayı olursanız işte böyle zelil olursunuz. Biz, bu adayı İslam İşbirliği Teşkilatındaki icraatlarında gördük ve yanıldık. Şimdi bir de yalanlar konuşuyor, bir defa haddini bil, dürüst ol. Bayram sonrası sesini yükseltecekmiş, sesini yükselttiği zaman gerekli cevabı arkadaşlarım kendisine zaten verirler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler