YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Yapılan tezahürat beni üzmüştür
Erdoğan: Yapılan tezahürat beni üzmüştür
Erdoğan: Yapılan tezahürat beni üzmüştür
16 Haziran 2008 / 13:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Erdoğan, İzmir'in CHP'li Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan neden özür diledi?


Başbakan Tayyip Erdoğan, dün İzmir'de bir dizi etkinliğe katıldı. İlk olarak, eğitime katkı sağlayan hayırseverlerle Hilton Oteli'ndeki yemekte bir araya geldi. Burada konuşan Erdoğan, en hayırlı işin eğitme yapılan yatırım olduğunu söyledi.


ÖSS'ye de değinen Erdoğan, öğrencilerin dershaneye gönderilmesini eleştirdi. Bu sistemi değiştirmek için bütün velileri mücadeleye çağıran Başbakan "Niçin acaba öğrenciler üniversite hazırlık kurslarına gider? Bunu kaldırmaya kalktığınız zaman acaba hangi bariyerlerle karşı karşıya kalacaksınız? Bu bir garabet. Bunlar aşılacak, ama milletçe buna karşı mücadele vermemiz gerekiyor." dedi.


Erdoğan, daha sonra otoyol ve gaz çevrim santralinin açılışına katıldı. Konuşması öncesindeki anonslar sırasında CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yuhalanması üzerine Erdoğan, "Maalesef bu takdimler esnasında hoşlanmadığım bir tezahüratı görmek beni üzmüştür. Ben bu tezahüratı yapan vatandaşlarım veya partililerim adına belediye başkanımızdan özür diliyorum." diye konuştu.


Erdoğan, son olarak Buca Belediyesi'nin düzenlediği 1. Uluslararası Rumeli Şenliği'ne katıldı.(Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler