YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Yalnız bırakıldık
Başbakan Erdoğan, terörle mücadelede Türkiye'nin yalnız bırakıldığını söyleyerek "Türkiye'nin terörle mücadelesine destek vermeyen hatta teröre destek sağlayan ülkeler olduğunu biliyoruz"dedi.
Erdoğan: Yalnız bırakıldık
09 Mayıs 2011 / 14:36 Güncelleme: 09 Mayıs 2011 / 16:40

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye, teröre ve terör örgütüne karşı çok kararlı bir mücadele verirken, üzülerek ifade etmeliyim ki, bu mücadelesinde yalnız bırakılmıştır. Bugün hala, Türkiye'nin terörle mücadelesine destek vermeyen, kendi ülkelerinde bu mücadele için istekli davranmayan, hatta terör örgütüne destek dahi sağlayan ülkeler olduğunu biliyoruz'' dedi.

Erdoğan ''Şunu artık anlamak zorundayız... 11 Eylül saldırıları, Amerika Birleşik Devletleri'ne olduğu kadar, insanlığa da yönelik bir saldırıdır. Paris'e, Madrid'e, Londra'ya yönelik saldırılar, esasında tüm insanlık değerlerine yönelik saldırılardır. Biz Türkiye olarak, terör saldırılarına bu nazarla bakarken, ülkemize yönelik saldırılara göz yumulması, sessiz ve tepkisiz kalınması son derece manidardır'' dedi.
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı teröristler ve terör örgütleri üzerinden, bugün İslam dünyasına ve Müslümanlara yönelik toptancı bir ön yargı sergilendiğini belirterek, ''Terör nereden, kimden gelirse gelsin, karşısında dururuz ve duruyoruz. Terörist ve terör örgütleri arasında, asla ve asla ayrım yapmıyor, terörü bir insanlık suçu olarak görüyoruz. Ancak, bazı teröristler ve terör örgütleri üzerinden, tüm Müslümanları töhmet altında bırakmak, adı Hasan, Ahmet, Mustafa ve benzerleri olan kişilere potansiyel terörist tavrı takınmak, en az ırkçılık kadar, en az anti semitizm kadar tehlikelidir'' dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler