YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ve oğlu Bilal'in ses kaydındaki kuşku uyandıran nokta
Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal'e ait olduğu iddia edilen ses kaydında tuhaflık var. Erdoğan Ankara'da olduğunu söylüyor ama o gün Konya'da.
Erdoğan ve oğlu Bilal'in ses kaydındaki kuşku uyandıran nokta
25 Şubat 2014 / 10:54 Güncelleme: 25 Şubat 2014 / 10:54

Hükümet cemaat savaşında ses kayıtları ortalığa dökülmeye devam ediyor. Dün gece yayınlanan ses kaydının hedefinde yine Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan vardı.

Başbakanlık ses kayıtlarıyla ilgili ilk kez açıklama yaptı ve kaydın montaj olduğunu duyurdu.

Twitter'da ve Youtube'da açılan bir hesaptan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili bir ses kaydı yayınlandı. Bu kez kaydın yayınlandığı adres Haramiler değil 'Başçalan' ismiyle açılan bir hesap olması dikkat çekti.

Ses kaydı 17 Aralık gününe ait. Videolarda birden fazla telefon görüşmesinin kayıtları var. Telefon görüşmesinde Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan'a Ankara'da olduğunu söylüyor.

Ancak görüşmenin yapıldığı saatlerde Erdoğan'ın Şeb-i Aruz töreni için Konya'da olduğu biliniyor. İşte kuşku yaratan noktalar;

*İlk konuşmanın olduğu kaydının olduğu söylenen saat, Erdoğan'ın Şeb-i Aruz töreninde salon konuşmasına denk geliyor. O açılış konuşması da televizyonlardan canlı verilmişti.

*İkinci aramaya ait olan ses kaydı ise akşam saatine denk geliyor. O saatte ise Başbakan Erdoğan Mevlana Kültür Merkezini ziyaret ediyor ve bu da canlı yayında veriliyor.

Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar 15.00 ile 23.00 civarında oluyor. İddiaya göre de Erdoğan o saatlerde hep Konya'daydı ve törenlerde konuşma yapmakla meşguldü.

Bir çok gazeteci Erdoğan'ın ses kaydının sahte olduğuna inanıyor. Bunlardan biri de Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca. Karaca, Erdoğan'ın o saatte canlı yayında olduğunu bu fotoğrafla paylaştı;

screen-shot-2014-02-25-at-9.04.09-am.png

basbakanliktan-ses-kayitlariyla-ilgili-aciklama_1995.jpg

basbakanliktan-ses-kayitlariyla-ilgili-aciklama_9189.jpg

18:36
 // Necati dikici
Avucunuzu yalarsınız inadına tayyip...
25 Şubat 2014 18:36
MERAK ETMEYİN....
 // ABDULMECİT ERÖRS
ÇATLASANIZDA PATLASANIZDA GEBERSENİZDE BİZ BAŞBAKANIMIZI HEP SEVİCEZ...
...
25 Şubat 2014 Salı 15:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler