YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ve Obama ne konuştu?
Erdoğan ve Obama ne konuştu?
06 Eylül 2014 19:22
Erdoğan ve Obama görüşmesinde Irak ve Suriye'nin geleceği ve Gazze konusunda İsrail hükümetine yönelik eleştirilerin antisemitizme dönüşmemesine ihtimam gösterilmesiyle ilgili olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama görüşmesinde ele alınan hoşgörülü ve kapsayıcı toplumlar inşa etme gerekliliğinin, Irak ve Suriye'nin geleceği ve Gazze konusunda İsrail hükümetine yönelik eleştirilerin antisemitizme dönüşmemesine ihtimam gösterilmesiyle ilgili olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgide, ikili görüşmeye dair Beyaz Saray'dan ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Caitlin Hayden tarafından yapılan açıklamadaki bir cümlenin Türkiye'deki bazı medya organları tarafından yanlış yorumlandığını kaydedildi.

Görüşmede, iki liderin de bölgesel konuları ele alırken, hoşgörülü ve kapsayıcı toplumlar inşa etme gerekliliğine, antisemitizmle mücadelenin önemine değindiklerinin doğru olduğu ancak bu iki meselenin Türkiye ile bir alakası bulunmadığı belirtildi.

Hoşgörülü ve kapsayıcı toplumlar inşa etme gerekliliğinin, Irak ve Suriye'nin geleceği, ikinci meselenin ise Gazze konusunda İsrail hükümetine yönelik eleştirilerin antisemitizme dönüşmemesine ihtimam gösterilmesiyle ilgili olduğu vurgulandı.

 

AA

21:00
 // Ali. Asyali
Eger. Abd teror. Barindirmak. İstemiyorsa iade. Etmesi. Gerekir...
06 Eylül 2014 21:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler