YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ve MİT,  'casusluk' davasına müdahil oldu
Erdoğan ve MİT, 'casusluk' davasına müdahil oldu
25 Mart 2016 14:05
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde gazeteciler Dündar ve Gül'ün yargılandıkları 'casusluk' davasına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MİT Müsteşarlığı müdahil oldu.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, Cumhuriyet gazetesinde, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle yargılandıkları davanın tüm duruşmalarının kapalı yapılmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığının müdahillik talebinin kabulünü kararlaştırdı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, oturumların kapalı yapılması ve müştekiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarlığının müdahillik taleplerine ilişkin karar açıklandı.

Mahkeme heyeti, tüm duruşmaların kapalı yapılması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarlığının müdahillik taleplerinin kabulüne oy birliğiyle karar verdi.

Heyet, duruşmaların kapalı yapılmasına gerekçe olarak, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 182/2 hükmü gereğince ''milli güvenliğin zorunlu kılması ve siyasi casusluk davası'' olmasını ve ''Selam Tevhid'de Kumpas'' davası ile ''Mit tırlarının durdurulmasına ilişkin'' Yargıtay'da görülen davaların kapalı yapılmasını gösterdi.

Kararın açıklanmasının ardından duruşmayı izleyenler, karara tepki gösterdi. Duruşma salonundaki izleyiciler dışarı çıkarılıyor.

 

AA

....
 // ...
içeri tıksınlar bunu ve bunun gibileri ni...
25 Mart 2016 16:09
MAHKEME GİZLİDE MİT FAALİYETLERİNİ AÇIGA ÇIKARTMAK HABER YAPMAK ALENİMİ
 // NAMIK ÖZ
YURTDIŞINA KAÇMADAN TUTUKLANIP YARGILANMALILAR....
25 Mart 2016 Cuma 14:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler