YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ve Gül'e ağır hakaret
Cumhuriyet gazetesi yazarı Cüneyt Arcayürek; Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan'a başörtüleri üzerinden ağır hakaretler etti.
Erdoğan ve Gül'e ağır hakaret
02 Eylül 2013 / 19:26 Güncelleme: 02 Eylül 2013 / 19:35

Cumhuriyet gazetesi yazarı Cüneyt Arcayürek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül ve Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulundu. Dünkü yazısında Çankaya Köşk'ünde verilen ilk sivil Cumhuriyet resepsiyonuna değinen Arcayürek, başörtüsü düşmanlığını hakarete varan sözleriyle ortaya koydu.

Hayrünnisa Gül'ün taktığı başörtüsüne "at gözlüğü" diyen Arcayürek, Emine Erdoğan için ise terbiye sınırlarını aşarak "şişmanlıktan adeta yuvarlanarak yürüyen Emine Hanım" ifadelerini kullandı.

Arcayürek'in yazısındaki ilgili bölüm şöyle: "30 Ağustos resepsiyonu. At gözlüğüne benzer türban. İki kaş, iki göz, bir burun ve ağzı açık. Bir de eli. İlla ki baştan aşağı örtülü başkumandan (Cumhurbaşkanı) eşi Hayrünnisa Hanım'ın elini sıkarken, önünde baştan aşağı kapalı siyahlar giymiş, şişmanlıktan adeta yuvarlanarak yürüyen eşi Emine Hanım; John Kerry ile bir zamanlar dostu olan Obama'nın açıklamalarına aklı takılı..."

Tüm örtülülere hakaret

Cumhuriyet yazarı Cüneyt Arcayürek'in hakaretleri sosyal medyada büyük tepki çekti. Çok sayıda twitter kullanıcısı Arcayürek'in, Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan'dan özür dilemesi çağrısı yaparken, bazı kullanıcılar ise ifadelerin tüm örtülülere yapılmış hakaret olduğunu kaydetti.

Erdoğan'a da hakaret etmişti

Arcayürek kısa süre önce de çözüm sürecini eleştirdiği yazısında Başbakan Erdoğan'a "Artistlik yapma lan!" ifadelerini kullanmıştı.

 

YENİŞAFAK 

ne durumdayız
 // acımasız cenk
T.C başbakanı ve cumhurbaşkanına ailesi ve karakterleri hakkında bu adice sözleri söyleyen nerden geldikleri belli olmayan bu insanların hala kendi yazdıkları sayfalara aciz mahlukat resmini kapak yapıp allah rızası için sokaklarda dağıtılamıyorsa ne yazık.....
03 Eylül 2013 Salı 14:08
CEVAP
 // YAŞAR YELEKİN
BE TERBİYESİZ HERİF O BACILARIMIN SEVİNÇTEN AĞZI AÇIK SANENE. SEN VE SİZİNKİLERİN NERSİ AÇIK OLDUĞUNU BİZ ÖNCELERİ ÇOK GÖRDÜK. KÜSTAŞLAŞMAYIN. KENDİNİZE GELİN. BU MEMLEKETTE BU TOPRAKLARDA ZIKKIMLANIYORSUNUZ. CEKEMİYORSANIZ GİDİN İSRAİL ORADA. HER YERDE YAHUDİLİK KİNİ KUSMAYIN. KESERLER O DİLİNİZİ....
03 Eylül 2013 Salı 12:28
baş örtüsü
 // ahmet kutay
gazetecimisin nesin ama benim gözümde bir hiçsin çünühayasızca türbana kapalı giysilere kafayı takmışsın sana bir tavsiyem var madem kapalı bayanlara bu kadar alerjin varsa annen eşin kızkardeşlerin vefat edince kefene sarmadan anadan dogduguşekilde mezara koysana
...
03 Eylül 2013 Salı 09:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler