YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ve Aliyev'den ortak basın toplantısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Erdoğan ve Aliyev'den ortak basın toplantısı
15 Mart 2016 / 13:50 Güncelleme: 15 Mart 2016 / 15:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın konuşmasından satırbaşları şöyle;

Pazar günü düzenlenen saldırı, tüm Türkiye'ye, 79 milyonun tamamına yapılmış saldırıdır. Bu saldırıyla terör örgütü, cani ve alçak yüzünü bir kez daha göstermiştir. Saldırının hedefi, milletimiz arasına korku salmak, Türkiye'yi hedefinden, kutlu yürüyüşünden, iddialarından vazgeçirmektir. Ama bunu asla başaramayacaklardır, bu mümkün değildir. Terörü maşa olarak kullananlar, masumların kanları üzerinden hesap görmek isteyenler Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler, tam aksine kendileri diz çökeceklerdir.

AZERBAYCAN KARA GÜN DOSTU OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR

Azerbaycan'ın Ankara'daki terör saldırısının ardından gösterdiği dayanışmayla kara gün dostu olduğunu gösterdiğini" belirterek, "Teröre destek vermeyi, teröriste perde olmayı 'özgürlük' diye sunanlar, daha cenazelerimiz defnedilmeden siyasi rant peşinde koşanlar, bu kardeşlik mesajından gerekli dersi almalıdırlar. Bu tür hadiseler ve verilen tepkiler, meselenin mekan birlikteliği değil, asıl olanın bir ruh ve gönül birlikteliği olduğunu açıkça ortaya koyuyor

İLHAM ALİYEV: BİRBİRİMİZİN YANINDAYIZ

İlham Aliyev'in açıklamalarından satırbaşları şöyle: 

Ankara'da düzenlenen amansız terör olayı nedeniyle kardeş Türkiye halkına başsağlığı diliyorum. Biz bu dehşet olayını kınıyoruz. Bizim birliğimiz sarsılmaz, kötü günlerde de birbirimizin yanındayız. Türkiye'ye karşı düzenlenen terör saldırılarının hiçbir karşılığı olmayacaktır. Türkiye'yi sarsamaz, Türkiye'yi hak yolundan çeviremez. 

Bizi ilk tanıyan devlet Türkiye olmuştur. Biz bunu asla unutmayacağız. Bugün dünya mirasında Türkiye ve Azerbaycan birbirine en yakın devletlerdir. Biz dostluğumuzun, kardeşliğimizin muhteşem binasını inşa edeceğiz. 

 // Rasim DUMAN
Elhamdulillah, ne guzel bir sahne, ne guzel insanlar ve ne guzel sozler. Dostlarim, cok sukur 90 senelik "fetret devri" sona erdi. İnsallah cocuklarimiz ve torunlarimiz daha guzel gunler gorecekler....
15 Mart 2016 15:57
dost dediğin kederli gününde olandır.
 // şerafettin uslan
,dost dediğin böyle günde belli olyur sağ olasın alıyev bızı yalnız bırakmadın alalh sizlerden razı ol sun

...
15 Mart 2016 Salı 14:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler