YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan uyardı: Bu ülkeye yazık olur
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sporcu ve sanatçılara verilen iftarın ardından konuştu. Erdoğan, "Birliğimiz, beraberliğimiz her zamankinden çok daha büyük önem arz ediyor" dedi.
Erdoğan uyardı: Bu ülkeye yazık olur
12 Temmuz 2015 / 23:03 Güncelleme: 13 Temmuz 2015 / 08:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sporcu ve sanatçılarla Huber Köşkü'ndeki iftar programında bir araya geldi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Birliğimiz, beraberliğimiz her zamankinden çok daha büyük önem arz ediyor. Bakın bir terör mücadelesi şu anda bizim için en önemli sıkıntıdır. Bu terörün kaynakları bellidir. Hele hele sanat camiamız bunu çok iyi bilir. Spor camiamızdaki dostlar, arkadaşlar bunu çok çok iyi bilir. Çünkü eğer bu ülke teröre kurban edilirse yazık olur. Şunu bilin ki Türkiye'nin birliği, beraberliği sadece Türkiye için değil bölge için ve dünyadaki mağdur, mazlum milletler için bir örnek teşkil edecektir" ifadelerini kullandı.

"Biz birlikte olursak bizi kimse yıkamayacaktır"

"Benim bir Cumhurbaşkanı olarak hep arzum isteğim şu, diyorum ki biz birlikte olursak, biz iri, diri, kardeş olursak hep birlikte Türkiye olursak, o zaman bizi kimse yıkamayacaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu başarmamız lazım. Çünkü Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Bizim ikide bir önümüze getirilen bu Türk'tü, Kürt'tü, Laz'dı, Çerkez'di, Gürcü'ydü, Abaza'ydı... Ben artık diyorum bizim kitabımızda bunların yeri yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında bütünleşmeye mecburuz, orada bir olmaya mecburuz, orada beraber olmaya mecburuz" şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler