23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul21 °C
 • Ankara25 °C
 • İzmir28 °C
 • Konya23 °C
 • Adana27 °C
 • Antalya27 °C
 • Diyarbakır32 °C
 • Bursa22 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa34 °C
 • Gaziantep28 °C
 • İçel28 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan TÜSİAD toplantısında net mesajlar verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD'da yaptığı konuşmada önemli açıklamalar yaptı.
Erdoğan TÜSİAD toplantısında net mesajlar verdi
18 Eylül 2014 / 12:05 Güncelleme: 18 Eylül 2014 / 13:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısında konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

28 Şubat göndermesi

54. Hükümet 1 yıl başta kalmıştır, fakat çok önemli adımlar atmıştır. Gücü elinde bulunduran bir darbe koalisyonu hükümet devrilecek dedi ve malesef ayak oyunlarıyla hükümet uzaklaştırıldı. Seçilenlere saygı duymak eğer onu görevden alacaksa yine sandıkla yapmak gerekirdi. Halkın iradesiyle sandıkta indirmeliydi

Ananas ve tespihe ses çıkartmadılar

17-25 Aralık operasyonları ise bir darbe girişimi idi amaç ise eski Türkiye'ye geri dönmekti. Bizi kıyasıya eleştirenlerin ''Ananas'' ve ''Tespih'' konularında ağzını bıçak açmadı. Bu ihanet çetelerine kimse sesini çıkarmadı tam tersine bunlara gizliden kol kanat germeye çalıştılar.

Türkiye ekonomisi darbelerle engellendi

28 Şubat darbesi çok küçük bir azınlığın maddi kazançlar elde etmesini sağlamış olabilir ama ülkenin geneline baktığınız zaman herkes o süreçte ciddi kayıplar yaşadı. 2002 yılından geriye doğru bakıldığında aslında bunun kısır bir döngü olduğunu hepimiz gördük.

Türkiye'de öyle bir sistem inşa edilmiş ki ne zaman işler iyiye gitse işte o zaman darbe olmuş. O zamanlarda kaos, kriz ortaya çıkmış. Türkiye bunu defalarca yaşadı. Merhum Menderes'in başındaki hükümet ekonomiyi büyütüyor ve böyle bir dönemde sokaklar karıştırılıyor.

Ekonomik operasyonlar yaptılar o dönemde ve en sonunda askeri darbe ile hükümeti uzaklaştırdılar. 70'lerde aynı şekilde önce anarşi geldi, sokaklar karıştı ve ardından askeri darbe geldi.

Hizmetlerimizle köylere kadar ulaştık

Anadolu'da palazlanan yatırımlardan dahi rahatsız oldular. 3 Kasım 2002'de o dönem genel başkanı olduğum siyasi parti ve 12 yıllık başında olduğum hükümet o kısır döngünün düzeltilmesi için uğraşmıştır.

Türkiye'de ötelenmiş hatta unutulmuş kesimler vardı, hepsinin elinden tutma gayreti içerisinde olduk.

77 milyonluk milletimiz bizim hedefimiz oldu, bırakın köyleri şehirlere hizmet gitmezken biz köyle hizmet götürdük. Biz mezralara ulaşan bir Başbakan olduk.

2002 sonundan 2014'e kadar Türkiye'nin adalet içinde kazanması için gördüğümüz neticeleri bundan sonrada farklı bir şekilde devam etmelidir. Temennimiz büyümenin yüzde 5'te olması. 77 milyona refah sağlasın istiyoruz.

Van'daki çiftçininde kazandığı Rize'de çaycının da kazandığı bir Türkiye şu anda inşa edilmiştir. 15 yıl öncesinin sanayi yapısıyla şu anki sanayi yapısına bakıldığında nereye geldiğimiz görülür.

Dik durmasaydık kirli oyunlar oynanacaktı

Ağaç dediler çevre dediler günlerce sokakları yağmaladılar. Başbakanlık dönemimde 3 milyar ağaç dikildi.

İnanın biz Gezi olayları karşısında dik duymasaydık, Türkiye'de şu an kirli oyunlar oynanacaktı. Paralel yapıyı ihanet şebekesini görmezden gelmesini desteklediğini görüyoruz. Hem Gezi olaylarında hem 17-25 Aralık darbe girişimlerinde sadece kendilerine kazanç sağlamak istediler.

İhanet şebekelerine rağmen kervan yürüyecek

Amerikan medyasında Avrupa medyasında 3 tane yalan haber çıktı diye, bu ülkenin itibarı zedelenmez. Adana'da paralel yapının uşakları tarafından MİT tırlarının yola kesildiğinde Türkiye'yi, teröre destek veren ülke olarak karalamak istediler.

Başbakan ile cuma namazı kıldık, oradan çıkarken çekilmiş fotoğrafımızı NY Times şöyle haber yapıyor. IŞİD'in yatağı burası diyor, böyle bir mantık böyle bir dezenformasyona karşı hep birlikte tavır almamız gerekir.

Biz şuna inanıyoruz bu kervan yürümeye devam edecek, içeriden bu ihaneT şebekelerine destek verenlere rağmen bu kervan yürüyecek. Türkiye'nin birliğini dirliğini özellikle de ekonomiyi hedef alıyorlar.

"İstediğin yerde yürüyüş yapamazsın"

Bugün Ankara'ya döndüğümde bugün sizlerden dinlediklerimi Başbakanım ile paylaşacağım. Gezi olaylarının arkasında durmak milli iradeye karşı cephe almaktır. STK'lar veya vatandaş istediği yerde miting yapamaz. Bu dünyanın hiçbir modern ülkesinde yoktur. Yerler bellidir, siz oralarda miting yaparsınız. O zaman kolluk kuvvetlerinin görevi sizi korumadır.

"Anırırım diyenler nerede"

12 yıl önce biz hızlı tren dediğimiz de bizimle dalga geçenler vardı, Allah'a şükür şimdi Ankara-İstanbul hızlı treni seferlerine başladı. Tek haneli enflasyon dediğimizde hayal diyenler vardı. IMS'siz ekonomi ayakta duramaz diyenler bakın Allah'a şükür duruyor. 6 sıfırı atınca Taksim Meydan'ında anırırım diyen köşe yazarları vardı, hani nerede onlar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler