YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Türkiye'nin gerçek fotoğrafı bu yatırımlar ve hizmetlerdir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali'nin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Türkiye'nin gerçek fotoğrafı bu yatırımlar ve hizmetlerdir
24 Nisan 2016 / 14:58 Güncelleme: 24 Nisan 2016 / 15:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da, Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bildiğiniz gibi bu tür yatırımlarda bir çok 'İstemezük' diyenler çıkar fakat bunların üzerine üzerine gitmek suretiyle onlara bunu kabul ettirmek durumundayız, tüm milletimizin menfaati çıkarı için, ülkemizin menfaati, çıkarı için" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

İlla ithal kömür alalım gayreti içerisinde olanlar var. Ben şahsen ithal kömürün ülkemize gelmesine karşıyım. Niye karşıyım  Cari açığı tahrik ettiği için karşıyım. Benim yerli kömürüm var. İthal kömürden beş kullanacağın yerde bundan 10 kullanırsın ama yerli kömür kullanırsın. Yerli kömürü kullanmak suretiyle cari açığı düşürürüz.

Bizdeki bazı çevrecilerin kömür, hidroelektrik ve nükleer santraller karşıtı eylemleri hiçbirimizi yanıltmasın. Bunlara çok fazla kulak asmaya da gerek yok. Gereğini yapmak durumundayız. Benim için aslolan milletimin, ülkemin menfaatidir. Bunun karşısına dikilenlerin hepsi teferruattır, bunu bir kenara koyalım.

Eğer Türkiye'de bugün terör belasıyla karşı karşıyaysak bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi nedir biliyor musunuz? Türkiye'nin ilk 10'a yürüme sürecidir ve bunlar ülkemizi terör belasıyla bu amacından uzaklaştırmanın gayreti içerisindeler. Ama biz bu amacı da biliyoruz ve bunu da yıkacağız.

Ey Avrupa, ey dünya eğer Türkiye'nin gerçek fotoğrafını görmek istiyorsan işte buraya bak. Terör sadece bizim değil tüm insanlığın sorunu. Terör olayları üzerinden Türkiye'yi okumaya kalkarsan yanılırsın. Tamamı da siyasi hesapların ürünü, tamamı da ideolojik körlüklerle, çarpıtmalarla, yalanlarla bezeli raporlar Türkiye'yi anlatmıyor, anlatamaz da. Türkiye'yi anlamak için bakacağın yer işte burasıdır. Bu tesis, bu yatırımlar, bu hizmetlerdir

Ayrıntılar gelecek...

 // turan
Seni allah başımızdan eksik etmesin reis...
24 Nisan 2016 15:30
 // Mehmet
Seninle gururduyoruz Ries Allah Razi Olsun senden...
24 Nisan 2016 15:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler