YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Türkiye Avrupa gibi teröre kucak açmaz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'da kurulan PKK'nın taziye çadırlarına tepki göstererek, "Türkiye, onların yaptığı gibi teröre ve teröriste kucak açmaz" dedi.
Erdoğan: Türkiye Avrupa gibi teröre kucak açmaz
10 Mayıs 2016 / 16:45 Güncelleme: 10 Mayıs 2016 / 17:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 72. Genel Kurulu ödül töreninde konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarıdan satır başları:

ŞU ANDA BİR KRİZLE KARŞI KARŞIYA DEĞİLİZ

Ekonomide hamdolsun şu anda bir krizle karşı karşıya değiliz. Ama günü kurtarmaya çalışmak, cari durumu kar saymak, mevcutla yetinmek gibi bir anlayışa da asla kapılamayız.

Gün, altyapı yatırımlarından ticarete kadar her alanda yeni ve çok daha büyük hedefler için çalışmaya başlama zamanıdır.

FİNANS SEKTÖRÜNÜN GİRİŞİMCİNİN ÖNÜNÜ AÇMASI LAZIM

Özellikle finansman konusunda yaşanan sıkıntıların çözümü için faizlerin düşürülmesi başta olmak üzere her fırsatta dile getirdiğim hususların daha fazla dikkate alınmasını bekliyorum.

Bankacılık sektörünün, reel kesime karşı tavrı zaman zaman altın yumurtlayan tavuğu kesme durumuna dönüşüyor. Böyle bir anlayış olamaz. Dolayısıyla finans sektörünün, bankacılık sektörünün girişimcilerimizin önünü açması lazım.

BİZE AKIL VERENLER AP'NİN ÖNÜNDEKİ PKK ÇADIRINA NEDEN MÜSADE EDİYOR?

Vizelerin kaldırılması konusuna da değinen Erdoğan, "Beş tane madde var ki bunların içerisinden bir tanesi felaket. Nedir o  'Terörle Mücadele Yasasını değiştireceksiniz' dediler.

Bize, bu aklı verenler, önce Avrupa'da parlamentonun önüne teröristlerin kurduğu çadıra niye müsaade ediyorlar  Önce bunun cevabını versin" dedi.

TÜRKİYE AB GİBİ TERÖRE KUCAK AÇMAZ

Şayet Türkiye'den, canlı bombalar için başkentine taziye çadırı kurduracak, teröristleri baş tacı edecek, terör örgütleri arasında ayrım yapacak bir mevzuat istiyorlarsa hiç beklemesinler. Türkiye, onların yaptığı gibi teröre ve teröriste kucak açmaz.

AB'YE: DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?

3 milyon mülteciye bu millet bakıyor değil mi  Ne dediler; 'Biz size yılda 3 milyar avro vereceğiz'. Peki bu parayı verdiler mi şu ana kadar  Yok. Hala orta sahada top çeviriyorlar. Verecekseniz verin. Bu parayı gidip de filanca yerden buraya dolaşıp gelecek diye bize adresler vermeyin. 

Buraya geliyor yöneticiler, gidiyor bizim kampları geziyor, öbür taraftan da diyor ki 'Bize proje gönderin'. Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz ne projesi  Şuanda 25 tane kamp var. Bu kampları görüyorsunuz. Proje diye bir şey yok. Biz uyguladık.

UMARIM VİZE KONUSUNDA VERDİKLERİ SÖZÜ TUTARLAR

Vize konusunda bize daha önce verilmiş sözleri bunların, bu yılın ekim ayıdır. İmzalar Ankara Palas'ta bu şekilde atıldı. Şu andaki 'Hazirana çektik, çekiyoruz', bu dört aylık olay var ya, bunların hepsi sadece kendilerine yeni ve tıkama için bir yol arama projesidir.

Temenni ederim ki daha önce verdikleri sözü tutarlar ve en geç ekim ayında bu işi bitirirler. Şimdi bitirirlerse 'hayırlı olsun' deriz.

DİK DURACAĞIZ DİK, EĞİLMEYECEĞİZ

Bütün bunlarla birlikte bu işler oldu, oldu. Olmadı, biz yolumuza bugüne kadar vizeyle devam etmedik ya; yine aynı şekilde devam ederiz. Çok fazla da büyütmeye gerek yok. Bunların hepsinin çıkış yolları var. Dik duracağız dik, eğilmeyeceğiz. Bu çok önemli.

KİLİS'E DÜŞEN ROKETLER ÜÇ BEŞ TERÖRİSTİN ŞIMARIKLIĞI DEĞİL

Suriye'de olanlar tarihi bir hesaplaşmadır, bunu unutmayın. Kilis'e düşen roketler, oradaki üç beş teröristin şımarıklığı değil, işte bu tarihi hesaplaşmanın bir parçasıdır. Kilisli kardeşlerimizin yaşadığı acıları, sıkıntıları gayet iyi biliyorum.

Bu meseleyi çözmek için tüm alternatifler gündemimizdedir, masamızın üzerindedir. Şu anda bununla ilgili tüm operasyonlar acımasız bir şekilde sürmektedir.

Her sözün bir bedeli vardır. Biz bu toprakları vatanımız kılmaya söz verdiğimizden beri kesintisiz bedelini ödüyoruz. Ayrılma sözü edenler, bunu şahıs olarak kendilerinin bir yere avdet etmesi anlamında söylüyorlarsa buyursunlar diledikleri yere gitsinler.

YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK MESELESİ

Sahip olduğumuz güçlü donanımı, buna uygun bir yazılımla destekleyerek, verimimizi katbekat artırabilmenin yoluna gitmeliyiz. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi meselesine işte böyle bir anlayışla yaklaşmamız gerekiyor. Hiçkimsenin Türkiye'yi, vejeteryan diyete mahkum edilmiş bir aslanlar ülkesi haline getirmeye hakkı yoktur.

 

 // bulut
Allah ömrümden alsın,ömrüne versin sayın recep Tayyip erdoğan.hayatım boyunca en büyük liderim sen olacaksın.tek gerçeksin,mazlumun sesi,düşmanın korkulu rüyası,kafirin karşısında dimdik duran,boyun eğmeyen,hak yolunda giden...yetmiyor ey komutanım yetmiyor,seni anlatmaya kelimelerim,uğruna ölünecek tek komutansın yaşadığımız şu günlerde,atam,abim...Allah yar ve yardımcın olsun komutanım....
10 Mayıs 2016 18:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler