YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Türkiye, AB'nin önünde kapıkulu değildir"
Erdoğan: "Türkiye, AB'nin önünde kapıkulu değildir"
20 Aralık 2014 12:51
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupa Birliği'nin açıklamalarına bir kez daha tepki gösterdi. Erdoğan, "Türkiye, AB'nin önünde kapı kulu değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) Wyndham Hotel'de gerçekleştirilen Genel Kurulu'nda konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Türkiye, AB'nin önünde kapı kulu değildir"

"Türkiye, AB'nin önünde kapı kulu değildir. Türkiye, bırakın boynunu eğmeyi, bırakın geri adım atmayı, asla ve asla azarlanacak, kendisine gündem belirlenecek, istikamet çizilecek bir ülke değildir. Biz ne itibarımızdan ne gücümüzden ne de büyümemizden bir şey kaybederiz. Hiç merak etmeyin."

Paralel Yapı'ya karşı yürütülen operasyonlara tepki gösteren AB'ye sert çıkan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

AB tatil gününde açıklama yapıyor!

Her şey yasalara uygun cereyan ediyor. Şu anda dikkatli temiz bir süreç ilerliyor.  Çok ilginç AB tatil gününde bununla ilgili açıklama yapıyor. Ne kadar hassaslar. Kampanyaya destek verdiler

AB'nin en büyük ülkesine, 'Terör örgütünü barındırıyorsunuz' deyip dosyaları ellerine verdim. 7 vatandaşımız öldürüldüğünde, dünya basını basın mensuplarını milletvekillerimizi içeri sokmadılar.

O zamanlar hiç ses çıkarmadınız

Umutlarınızı adalet üzerine tesis edin. Umut bağladığınız maşaların maskeleri düşüyor olabilir, hoşunuza gitmese de. Neymiş? Gözaltına alınanlar gazeteciymiş. Gazeteci suç işlemez mi? İngiltere'de telekulaktan 50 kişi sorgulandı. Mısır'da onlarca gazeteci gözaltına alındı. Anadolu Ajansı mensubu da şiddete maruz kaldı, sesinizi çıkarmadınız.

Sınır Tanımayan Gazeteciler raporunda İsrail'in adı geçmiyor, ama 7 gazeteci öldü diye Filistin'in adı geçiyor. Bunlar Türkiye'yi ne zannediyorlar? Bu operasyonları yutacağımızı mı zannediyorlar? Türkiye uluslararası itibarını sahte raporlarla elde etmiş değildir.

 

14:14
 // Ali
Dünya'da yok böyle lider. Onunla gurur duyuyoruz....
20 Aralık 2014 14:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler