YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Teröristlerin önünde iki yol var
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörsitlerin önünde iki seçenek olduğunu söyledi. ABD ziyaretini de değerlendiren Erdoğan "Dimdik ayaktayım kalp krizi geçirdi yalanını uydurdular. Bu hastalıklı ruh halini izah edecek bir kelime bulamıyorum" dedi.
Erdoğan: Teröristlerin önünde iki yol var
04 Nisan 2016 / 16:46 Güncelleme: 04 Nisan 2016 / 17:37

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da, Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu'na konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

"Tarım Bakanlığı'nın yanındaki 30 dönüm arazi üzerinde Kızılay'a yaraşır merkezin yapımı çok faydalı olacaktır. Kızılay, geniş bir coğrafyada küresel bir yardım kuruluşu haline gelmiştir. Afet sonrası müdahale yanında afete hazırlık için böyle güçlü bir altyapıya ihtiyaç vardır. Kızılay'ın 2020 hedeflerine ulaşması için elimizden gelen desteği vereceğimizi Başbakanımız da ifade etti, bunu el ele hükümetimizle yürüteceğiz. 

Eğer arkanızda millet varsa kimse sizi engelleyemez. Kızılay, milletin kurumu haline dönüştüğü müddetçe Türkiye'de de, dünyada da çok büyük işlere imza atmamaları için hiçbir sebep yoktur.
Ülke genelinde 91 bin üye sayısına ulaşan Kızılay, yardımlarını her geçen yıl artıracaktır. İtibarlı bir Kızılay için hep birlikte çalışacağız.

Tüm vatandaşlarımızdan 2868 kısa mesaj numarasını asla unutmamalarını tavsiye ediyorum. Her fırsatta bu numaraya mesaj göndererek 10 lira bağışlayan herkese şükranlarımı sunuyorum.

"KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİMİZ YOK!"

ABD'de çeşitli programlarımız oldu. Biz oraya çok önemli bir toplantıda ülkemizi temsil etmeye gittik. Bazı çevreler ise attığımı her adımın başarısızlığa uğraması için adeta kendilerini yırttılar. Ortak gösterilere destek vermekten kalp krizi yalanına kadar sergilemedik çirkinlik bırakmadılar. Yapılanları gördükten sonra Allah bizi bunlardan korusun demekten kendimi alamadım. Dimdik ayaktayım. Kalp krizi geçirdiğimiz yok. Bakıyorsunuz başka bir yerde kendi ülkesine karşı böyle bir kinle saldıran bir kesim var mı? Hastalıklı ruh hallerini anlamaya çalışıyorum. Ama yaptıklarını koyacak yer bulamıyorum. Türkiye Cumhuriyet batsa bunlar bayram edecek.

O meşhur örnek var ya içinde bulunduğu gemiyi delmek... Bunların yaptığı bu... Ülkeye düşmanlıkta en önde yürüyorlar. İstanbul'da yaşamaya karar veren Avrupalı bir piyanist gerçek yüzlerini ortaya döktü.

"ONLARIN KEYFİ İÇİN..."

Attığımız her adımda hukuk devleti ilkesine riayet ediyoruz. Temel hak ve hürriyetlere hassasiyet gösteriyoruz. Türkiye'de terör olaylarının onda birine muhatap olan ülkelerin aldıkları tedbirleri görüyoruz. ABD'de Sayın Obama'ya hakaretten daha geçenlerde 3 yıla mahkum oldu. Merkel'e hakaretten 2 yıla mahkum oldu. Bu açık gerçeklere rağmen ülkemizin üzerine bu kadar gelinmesinin demokratik hassasiyetle ilgisi olmadığına kanaat getirdim. Kimse kusura bakmasın onların keyfi için Türkiye bekasını tehlikeye atmaz. 

Biz sizlerle görüşerek mülteci kardeşlerimizi almadık. 10 milyar doları aşan faturalı harcamamız var. STK'ların, belediyelerin yaptıkları harcamayı söylemiyorum. Bizim dünyamızda merhamet var. Bizim dünyamızda ensar-muhacir anlayışı var. Biz Suriye'den gelen kardeşlerimizi geri çevirdik mi? Onlar jiletli tel çekti. Bugüne kadar yaptığımız harcamayı sizden bir şey gelecek diye yapmadık ki... Biz sarsılmadık. Evelallah dimdik ayaktayız. Biz biliyoruz ki bunların hepsi bereketi ile geliyor. Biz bugün her alanda büyük bir mücadele yürütüyoruz.

Dünyadaki bütün terör örgütleri ülkemizi hedef almış durumda. En aşağılık yöntem olarak sivilleri kendilerine kalkan yapıyorlar. Bu mücadeleyi bizi eleştirenlerin benzer bir saldırıya maruz kalmaları halinde yürütecekleri yöntemleri kullanarak yapmaya kalksak birkaç günde biter. Ama biz tek bir masum insanı öldürmeyecek bir ahlaka sahibiz.

Son silahlar susturuluncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Yolumu kesip 'Sayın Cumhurbaşkanım ne olur ara vermeyin' diyorlar. Nasıl ara veririz? Çaydanlıkta bomba yaptıklarını gördünüz, kahkaha atarak...

BUNLARIN HİÇBİR SÖZÜNE İNANILMAZ!

Biz çözüm süreci dedik onlar aldattılar. Bunların hiçbir sözüne inanılmaz. her şeyi bitireceğiz ondan sonra huzur ve refah içinde bir Güneydoğu ortaya koyacağız. Hükümetimizin çalışmaları ile bölge çok farklı bir değişime sahne olacak. Terör örgütü ile görüşenler müzakere diyorlar. Ortada müzakere edilecek bir konu yok. Bombalı araçlarla vatandaşlarımızı hedef alan teröristlerin önüğnde iki seçenek var ya teslim olacaklar ya da kıstırıldıkları deliklerde birer birer etkisiz hale getirecekler. 

Terörle mücadeleye, ülkemize ve milletimize yöneltilmiş son silahlar susturuluncaya kadar, son terörist imha edilene, son tehdit ortadan kaldırılana kadar devam edeceğiz.

 

 

 

....
 // Adıyaman'lı Akın
Allah'ım sizi ve Türkiye'mizi şer ellerden korusun uzun adam....
04 Nisan 2016 18:15
 // mustafa
daeş e militan toplar gibi pkk yı besler artık gavuroğlu,
ancak kandırılacaklar bir daha düşünse iyi olur.
gerçi üniversitelerde bazi hocalar öğrenci değil de devrimci yetiştirmeye devam ettikçe militan bitmez...
04 Nisan 2016 17:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler