YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Teröristler kültürel soykırım yapmaya çalışıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlara seslendi. Erdoğan; "Camileri yakan teröristlerin asıl amacı bölge insanını tarihinden, medeniyetinden koparmaktır. Bunlar kültürel soykırım yapıyorlar" dedi.
Erdoğan: Teröristler kültürel soykırım yapmaya çalışıyor
08 Aralık 2015 / 13:42 Güncelleme: 08 Aralık 2015 / 14:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde,  "Muhtarlar Toplantısı"nda konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"RUSYA İLE BİRLİKTE HAREKET EDENLER VAR"

Türkiye'nin neresi bombalansın diye anket yapan Rusya ile birlikte hareket edenler var. Allah bu ülkeyi onların eline bırakmasın. Türkiye dünkü Türkiye değil. Türkiye istiklali ve istikbalini sahip çıkma iradesini her fırsatta ortaya koydu. Türkiye gibi meseleye kardeşlik ile yaklaşan bir iki ülke dışında herkes bölgede fırsat yakalama peşinde.

"AB YARDIM YAPSA DA, YAPMASA DA..."

Avrupa Aylan'ın görüntülerinin ardından Avrupa güya bu mesele ile ilgilenmeye başladı. Bu mesele sadece kendi güvenliklerini koruma kaygısı ile yaklaşanlar karşısında biz insani duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. 

Şu ana kadar biz 9 milyar doları zaten harcadık. AB 3 milyar avroluk o yardımı yapsa da yapmasa da biz kardeşlerimize o yardımı yapmayı sürdüreceğiz. Esed rejiminin eline öldürülen her masumun kanı bulaşmaktadır.

"ESED İLE IŞİD TİCARET YAPIYOR"

DEAŞ terör örgütü bölgede hesabı olan herkesin kullandığı bir kukla... Bunların Esed'le çatışır gibi göründüğüne bakmayın bunlar Esed'le petrol ticareti yapıyor isimleri açıklandı. Görüntüleri var.

KÜLTÜREL SOYKIRIM YAPIYORLAR

Diyarbakır'daki Fatih Paşa Camii terör örgütü mensupları tarafından yakıldı, bütün belgeler ortada. Bu hainler Diyarbakır'da mabetlerimize yeniden el uzatmaya kalkıyorlar. Terör örgütü kepenk kapattırarak esnafı haraca zorluyor.  Bunların asıl amacı bölge insanını tarihinden, medeniyetinden koparmaktır. Bunlar kültürel soykırım yapıyorlar.

Bölücü örgüt ve onun güdümünde hareket eden sayıca az ama organize bir kesim bölge insanına adeta kan kusturuyor. Bu duruma seyirci kalınması mümkün değildir. Devletimiz hukuk sınırları içinde, bölgede etkili bir mücadele yürütüyor. Şehirlerde gerektiğinde sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, mahalleler birer birer terör örgütünün elemanlarından temizleniyor. Burada durmak yok, aynı kararlılıkla devam edeceğiz

Vatandaşlarımıza sesleniyorum bu devlet sizi yalnız bırakmayacak. Kamplar silahlı kuvvetlerimiz tarafından yerle bir ediliyor. İnanıcınız namusunuzdur inancınıza sahip çıkın. Özgürlük hakkınızdır, hakkınıza sahip çıkın. İradenize ipotek konmasına asla izin vermeyin. Devletin tamamen proje ürünü bu örgütü mahallenizden söküp atmasına yardımcı olun. Bu karanlık örgüte karşı devletinizin yanınızda olduğunu bilin ve sizde devletin yanında yer alın.

Diyarbakır'da cami yakan örgütün ortak geçmişte yeri yoktur. Ben Kürt kardeşlerime inanıyorum, bölgedeki STK temsilcileri konuşmaya devam edeceğim.

 

 

...
 // nurcan
Allahü teala azımüşan hz, ömrünüzü uuuuzzzaaatttsssııın.a.m.i.n...
08 Aralık 2015 14:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler