YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Terör örgütü ve onun güdümündeki parti...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütü ve onun güdümündeki parti tercihini şiddetten yana yaptı
Erdoğan: Terör örgütü ve onun güdümündeki parti...
19 Ağustos 2015 / 13:39 Güncelleme: 19 Ağustos 2015 / 14:36

Muhtarlara seslenen Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Muhtarlarımızın tehdit edildiğini ve gelemediğini biliyorum

Bugünkü toplantı ile ilgili olarak birçok muhtarımızın tehdit edildiğini ve gelemediğini biliyorum. Bugün silahı doğrultanlar ben ne dersem onu yapacaksın diyor. Geçmişteki kara günleri zihimizde canlı tutmalıyız. Bütün ayrımlar kalkmasına rağmen hala bu ülkede fidanlarımızın şehit edilmesinni sebebi nedir? Bumlar ülkemizi bölme gayreti içindeler.

 Onlar emri dağdan biz milletten alıyoruz

En ücra köşedeki Kürt kardeşim çocuğunu oradaki üniversiteye gönderebiliyor ama bunlar o üniversiteyi bile yakma gayreti içindeler. Onlar emri dağdan biz milletten alıyoruz.

Terör örgütü ve onun güdümündeki parti tercihini şiddetten yana yaptı

Sadece Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde 12 yılda 260 milyar TL yatırım yaptık. Depremden sonra 2 yıl içinde Van'ı tekrar inşa ettik. Ret, inkar ve asimilasyon politikalarını tamamen ortadan kaldırdık. Özgürlükler alanında adımlar attık ama terör örgütü ve onun güdümündeki parti tercihini şiddetten yana yaptı.

Devletin şiddetini eleştirenler bugün kendileri bu şiddeti uyguluyorlar

Dün devletin şiddetini eleştirenler bugün kendileri bu şiddeti uyguluyorlar. Teröristler ambulansa saldırır mağdur olan bölge insanı. Kamyon ve Tır'ı yakarlar mağdur olan yine bölge insanı. Yolları kapatırlar, ortalığı yakıp yıkarlar, doğalgaz hattı patlatılır. Size büyük görev düşüyor. Muhtarlar devletin güvenlik güçlerinin yanında olması gerekir.

Çatışmaları yeniden başlatan bölücü örgüt olmuştur

Bir tercih yapacaksınız. Ya terör örgütünün yanında ya da devletin yanında yer alacaksınız.
Cumhuriyet gazetesi halkı şikayet etti diye yazıyor. Muhtar bunu bilmeyecek mi? Bu kişi terörist mi değil mi? Devlet bunu bilecek. Aksi halde terör şehir merkezinde can alıyor. Buna izin vermeyiz. Çatışmaları yeniden başlatan bölücü örgüt olmuştur.

Ya silahlar betona gömülecek ya da...

Bölücü örgütün molotofla, zorla yaptıkları eylemleri kafası kuma gömen devekuşu gibiler.
Seçimde aldıkları oyu terör örgütü lehine kullananlar hem hukuk hem de millete hesap verecektir.
Çıkmış bunlar uyanık ya " Silahlar sussun" Silahları bölücü örgüt betona gömecek. Ya böyle yapacak ya da bu ülkeden terk.

O köşe yazarlarına, o aydın geçinenlere söylüyorum...

Devletin ve hükümetin, ne bölücü örgüte ne onun güdümündeki partiye ne de sözde aydın güruhuna karşı herhangi bir yükümlülüğü, herhangi bir borcu yoktur. Bunu o köşe yazarlarına, o aydın geçinenlere söylüyorum. Kariyeriniz ne olursa olsun, önünde birçok kariyeri olanlara da söylüyorum. Sizin kariyeriniz, sizin kalemlerinizden akan mürekkep kandır, benim için önemli olan şehidimin o ulaştığı makamdır."

Bu bir demokrasi meselesidir

Milli Birlik ve Kardeşlik Projesiyle yolumuza şu anda devam ediyoruz. Bu mesele kesinlikle bir al-ver meselesi, bir taviz meselesi değildir. Bu bir demokrasi meselesidir, hak ve özgürlük meselesidir hatta hak ve batıl meselesidir, kalkınma meselesidir

Halep oradaysa arşın burada

Halep oradaysa arşın burada. İşte tekrar bir seçime doğru hızla gidiyoruz. Gereksiz polemiklere yol açmamak için cevap vermekten imtina ettiğim, zırvalarını tekrarlamaktan başka bir iş bilmeyenler dertlerini seçimde millete anlatacaklardır

'Bilal'i ver iktidarı al'. Bu ne çirkin bir yaklaşımdır

Siyaset işi gücü bırakıp recep Tayyip Erdoğan'ın şahsı ve ailesi ile uğraşmak değildir. 'Bilal'i ver iktidarı al'. bu ne çirkin bir yaklaşımdır.  Benim oğlumun yaptığı yolsuzluk varsa bunun hesabını yargı sorar. Sen benim evladım ile ilgili iktidar bağlantısını nasıl kurarsın, nasıl böyle saygısızlığı yaparsın. Sen kimsin? Ama evladı olmayanların böyle saygısızlığı yapmasından doğal bir şey olmaz.  Aynaya bak. Kendinin nerede olduğunu görürsün.?

Bir diğeri Mussolini'yi örnek alıyor. Bu nasıl bir zihniyettir. Bunların ortaya koydukları bir proje yok. Beştepe’nin adresini bilmeyenlerle vakit geçirecek zamanımız yok”

Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilmiyor mu? Bu anayasal olarak bir sistem değişikliğidir.
siyaseti ilkokul düzeyinde yürütenler bu ülkeyi yönetemezler. Beştepe'ye çıkmayacağım diyenler şimdi çıkacağım diyor. Bu ne menem iştir? Baba bir hırsız yakaladım. Getir oğlum. Gelmiyor baba. Bırak gitsin. Gitmiyor baba. Bunların durumu bu.

Beştepe’nin adresini bilmeyenlerin de bizim vakit geçirecek bir zamanımız yok

E zaten Beştepe’nin adresini bilmeyenlerin de bizim vakit geçirecek bir zamanımız yok. Şahsımın üzerinden, milletin taciz eden, daha da ileri gidip millete hakaret eden bu anlayış kaybetmeye mahkumdur. Bunlar çalışmadan, terlemeden ülkenin geleceğinin kendi ellerine teslim edilmesini istiyorlar. Milletimiz “üç kuruşa beş köfte yok” diyor. Önce hak edeceksiniz, sonra talep edeceksiniz. Bu millet seni kurtarmaya geliyorum deyip, sırtına yeni yükler bindirerek kaçıp gidenleri çok gördü.

Hezimetlerinin sebebi olarak şahsımı görenlere, dönüp kendilerini bir sorgulamalarını tavsiye ediyorum.

Bunlar yönetim sisteminin değiştiği ifademi dillerine doladılar. Meclis'te kabul edilen, artık ülkemizde cumhurbaşkanı halk tarafından seçiliyor. İlk uygulaması 10 Ağustos'ta gerçekleşti. Türkiye tarihinde ilk defa, kendisine yeni bir yönetim modeli oluşturmuyor mu? Anayasa literatürü ortadadır. Bu bir sistem değişikliğidir. Bakın anayasadan mı bahsediyorum? Bunu bile idrak etmekte zorlananların, ülkedeki diğer meselelerin çözümü konusunda çok ciddi tereddütlerimin olduğunu belirtmek durumundayım.

İşte tekrar seçimlere doğru hızla gidiyoruz

Zırvalarını tekrarlamaktan başka bir iş bilmeyenler, dertlerini seçimde millete anlatacaklardır. Gerçi bunlar hep sandıktan kaçmanın çabası içinde olmuşlar. Ancak mecbur kaldıklarında seçim meydanlarına çıkmışlardır.

Tablo böyle olunca, kürsüye çıktılar ne dediler? Hodri meydan erken seçim dediler. Şimdi istemiyorum.

Öbürü çıktı şununla yapmam dedi, sonra yapabilirim. Beştepe'ye gitmem dedi, baktık Beştepe'ye gidebilir demeye başladılar. Bu ne menem iştir?

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler