YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, 'Terör örgütlerine mesajımız aynı: Başaramayacaksınız!'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hain Gaziantep saldırısının ardından yaptığı yazılı açıklamada , "Terör örgütlerini ülkemizin ve milletimizin üzerine saldırtanlara mesajımız yine aynıdır, başaramayacaksınız!
Erdoğan, 'Terör örgütlerine mesajımız aynı: Başaramayacaksınız!'
21 Ağustos 2016 / 03:39 Güncelleme: 21 Ağustos 2016 / 11:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili görüşlerine yer verildi.

Gaziantep'in terör örgütlerinin farklı yöntemlerle ama aynı amaca yönelik olarak gerçekleştirdikleri eylemlerden birine maruz kaldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, düğün için bir araya gelen insanları hedef alan saldırıda ilk belirlemelere göre 27 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve 94 vatandaşın da yaralandığını teessürle öğrendiğini bildirdi.

Şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten, yaralılar için de acil şifa temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyorum ki, ülkemiz ve milletimiz için 15 Temmuz silahlı darbe girişiminin ve o gece kaybettiğimiz 240 vatandaşımızın faili FETÖ’yle, sadece son bir ayda asker, polis ve köy korucularından oluşan 70 güvenlik görevlimizin katili PKK’yla, Gaziantep saldırısının muhtemel faili DAİŞ arasında hiçbir fark yoktur. Bu örgütleri ülkemizin ve milletimizin üzerine saldırtanlara mesajımız yine aynıdır, başaramayacaksınız! Türkiye’de ezanları susturmaya, bayrağı indirmeye, vatanımızı bölmeye, milletimizi parçalamaya, bu eli kanlı örgütlerin ve arkalarındaki güçlerin, nefesi de takati de yetmeyecektir. Türkmen'iyle, Arap'ıyla, Kürt'üyle aziz milletimizi oluşturan tüm unsurların bir arada huzurla yaşadığı, aynı ortak geleceğe umutlarını bağladığı Gaziantep’te, saldırının yapıldığı yer ve hedef alınan kitle, ne tür bir oyun oynanmaya çalışıldığını açıkça göstermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye’ye güçleri yetmeyenlerin, etnik ve mezhep temelli hassasiyetler üzerinden vatandaşlarımızı birbirlerine karşı kışkırtma senaryoları tutmayacaktır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimiz, 30 yılı aşkın süredir PKK eylemlerinde, 15 Temmuz gecesi FETÖ ihanetinde, DAİŞ’in yıllardır yaptığı canlı bomba eylemlerinde, bu oyuna gelmeyeceğini sayısız defa ortaya koymuştur. Gaziantep'te denenen aynı alçak oyun tutmayacak, milletimiz bu provokasyonun gerisindeki gerçek niyeti deşifre ederek, birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden asla taviz vermeyecektir. Kaybettiğimiz her can gibi Gaziantep’te şehit edilen kardeşlerimizin de hesabının sorulacağından, kanlarının yerde bırakılmayacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bir kez daha Şehitler Tepesi'ne bu defa Gaziantep'ten yolcu ettiğimiz kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

 // Kaan
ReiS tuttuğumuZu sallayalim artık beslemeyelim utanıyorum ya teröriste ekmek ye mek verip yatak veriyoz ya yeter gelsin artık IDAM...
21 Ağustos 2016 20:37
 // Boğaçhan
Rasim Bey i tum gucumle destekliyorum. Gun birlik olma gunudur. Karşımızda bizi yutmak için bekleyen dehşetli ejderhalar varken sineklerle ugrasamayiz. Üstad Bediüzzaman in tespitine göre geri kalmamizin nedenlerinden biri yeis yani ümitsizliktir. Bu millet cok daha zor gunlerden gecti. Asla yeise kapılmak yok!...
21 Ağustos 2016 19:32
Yiğitlik zamanı-4
 // Rasim DUMAN
2023 sâdece "işâretlenmiş" bir zamandır. "O târihe kadar, şu şu şu işleri bitirelim inşâllah" sâdedinde bir târihtir, o kadar. Yâni denilecek ki, "yüz sene önce Türkiye şurada idi, 100 sene sonra şuraya geldi". Bütün hikmeti, esbâb-ı mûcibesi, bu kıyası yapmak içindir. Kimse durup dururken vehm ve vesveseye kapılmasın, böyle târihlere de lüzumundan fazla takılmasın, zihnini böyle şeyler ile meşgul etmesin. Yapacak çok daha büyük işlerimiz, söyleyecek çok daha mühim sözlerimiz var....
21 Ağustos 2016 Pazar 17:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler